Chybná funkce pomoci při parkování

Liga mistrů diagnostiky

Ve dvou navazujících pokračováních se náš stálý spolupracovník Jakub Mejzlík ze společnosti Auto MERCIA a.s. z Chrudimi zabývá záhadnými různorodými závadami dvou vozidel, které přesto mají něco společného – nekvalitní nový náhradní díl.

V červnovém vydání AutoEXPERTU, kde jsem se věnoval závadě spojené se svítící kontrolkou motoru a problému se signálem snímače polohy vačkové hřídele u vozu Škoda Octavia 3. generace, jsem zmiňoval, že se v příštím pokračování budu zabývat další zapeklitou závadou způsobenou rovněž nekvalitním novým náhradním dílem.

Při zpracování tohoto tématu jsem si povšiml poznámek některých svých kolegů diagnostiků, že většina zde otištěných případů se zabývá pouze závadami systémů řízení motoru a že oni přicházejí v Lize mistrů diagnostiky s příspěvky o závadách jiných automobilových skupin než jen v oblasti řízení motoru.

Uvědomil jsem si, že na jejich tvrzení opravdu něco je, a proto tento diagnostický případ není o řídicích systémech motorů, ale z oblasti asistenčních systémů řidiče. Samozřejmě v něm opět hraje hlavní roli nekvalitní nový náhradní díl, byť také namontovaný v dobré víře. Tak tedy:

Případ druhý: VW Passat Variant 7. generace – pomoc při parkování stále signalizuje překážku vzadu.

Zákazník k nám přivezl vo

Pokud Vás článek zaujal a přejete si pokračovat v jeho přečtení, přihlaste se.


Tento článek je přístupný pouze pro předplatitele Logo

Koupit předplatné

Máte už předplatné? Přihlásit se.

Další články