Dokončovací karosářské práce

Audit v autoopravně (4)

Ve spolupráci s Filipem Brücknerem ze společnosti Qualis vám přinášíme další část pohledu na práci (resp. její výsledky) auditora procesů v autoopravnách. Tentokrát se podíváme pod ruce karosářům.

Jak už titulek napovídá, budeme se tentokrát věnovat činnosti, kterou by měl karosář zakončit převážnou většinu svých oprav předtím, než předá vozidlo dál, tedy do lakovny. Vždy, když je díl obroušený na holý plech v důsledku rovnání nebo samotné výměny, je nutné jej, respektive jeho obroušenou část, vždy náležitě ošetřit. Obnovit ochranu proti korozi za použití výrobcem předepsaných materiálů.

Při auditech karosáren se zaměřujeme na to, zda se dokončovací práce provádí, jak při opravě karosář postupuje, jaké používá materiály a jakým způsobem se provedená práce a zejména použitý materiál fakturují.

Hlavním úkolem dokončovacích karosářských prací je ošetřit holý plech tak, aby nemohla vznikat koroze (v naší terminologii tzv. lišák) předtím, než se vozidlo nebo díl dostane na lakovnu do rukou přípraváře.

Obr. 1 až 4: V závislosti na počasí, vzdušné vlhkosti a době vystavení vozidla vnějším vlivům mohou opravované díly dopadnout i takto.

Pokud Vás článek zaujal a přejete si pokračovat v jeho přečtení, přihlaste se.


Tento článek je přístupný pouze pro předplatitele Logo

Koupit předplatné

Máte už předplatné? Přihlásit se.

Další články