Vyzkoušeli jsme v provozu Volvo FL Electric

Kdo si myslel, že elektromobilita bude pro segment silniční nákladní přepravy okrajovou záležitostí, hluboce se mýlil. Tento typ pohonu zažívá bouřlivý rozvoj a společnost Volvo Trucks zde patří mezi průkopníky.

Již v roce 2019 společnost představila a záhy začala prodávat plně elektrickou verzi modelu FL a dnes již nabízí kompletní elektrifikovanou řadu svých vozidel od nejmenších FL až po FH. Elektrická nákladní vozidla Volvo dnes zvládnou dojezd až 300 km na bateriový pohon.

Společnost Volvo Trucks Czech jedním demovozidlem Volvo FL Electric disponuje a seznamuje své zákazníky s jeho provozem a související infrastrukturou. Pokračuje manažer pro oblast elektromobility společnosti Volvo Trucks Petr Jirásek: „Elektromobilita u silniční nákladní dopravy logicky proniká nejdříve do segmentu rozvážkové přepravy, která operuje na kratší vzdálenosti a svým režimem umožňuje častější dobíjení. Tady již je jak technika vozidel, tak i obslužná infrastruktura připravena pro běžné použití. Nicméně s doslova raketovým vývojem technologie akumulátorů se brzy dočkáme standardního nasazení elektromobilů i v těžké přepravě.

Obr. 1 a 1a Volvo FL díky svojí velikosti zvládne dobíjení u jakékoliv dobíjecí stanice.

Stejným tempem vývoje jako akumulát

Pokud Vás článek zaujal a přejete si pokračovat v jeho přečtení, přihlaste se.


Tento článek je přístupný pouze pro předplatitele Logo

Koupit předplatné

Máte už předplatné? Přihlásit se.

Další články