Autonapůl bilancuje

21. 1. 2024

Stoprocentní meziroční nárůst počtu nových uživatelů mezi lety 2022 a 2023, nové formy spolupráce s dovozcem Renault ČR, developerem NOHO či Univerzitou Palackého, ale i pokles množství ujetých kilometrů o 7,4 % – to je krátké shrnutí průběhu roku 2023 prvního českého carsharingu Autonapůl. Společnost, která loni oslavila 20 let své existence, hodnotí předchozích 12 měsíců jako turbulentní období, které díky své dlouhodobé stabilitě zvládla.

„Loňský rok byl pro českou ekonomiku i poptávku po mnoha typech služeb obdobím velmi náročným. Bezprecedentní míra inflace, rostoucí či nestabilní ceny potravin a energií, nebo válka v naší blízkosti dostávaly nejen naše sdílníky do nejistoty i pod finanční tlak. Jedním z důsledků je mírný pokles množství ujetých kilometrů o 7,4 % na zhruba milion sto dvanáct tisíc. Nezanedbatelné kapacity jsme investovali do nových projektů, které jsme spustili zejména v listopadu a prosinci 2023 a jejich přínosy si slibujeme už od jarních měsíců letošního roku,“ hodnotí rok 2023 ředitel carsharingové společnosti Autonapůl Michal Šimoník.

Nové projekty

K novým projektům patří spolupráce s královéhradeckým developerem NOHO. Obyvatelům jeho obytného komplexu Cihlovka slouží jeden vůz vyhrazený jen pro jejich potřeby. Jde o jeden z aspektů odpovědnosti k životnímu prostředí a veřejnému prostoru, jež Autonapůl s developerem sdílí.

„Výrazným nárůstem počtu nových uživatelů před jednou z nejvytíženějších sezón okolo Vánoc se projevilo ukončení činnosti společnosti AJO carsharing a odchod Anytime carsharingu z Brna. Zvýšenou poptávku jsme zvládli mimo jiné díky deseti vozům Renault Arkana, které jsme začátkem prosince zavedli do naší flotily. Díky úzké spolupráci s dovozcem Renault ČR mají naši sdílníci k dispozici tyto moderní, většinou hybridní vozy ve druhé nejlevnější cenové kategorii,“ doplňuje Šimoník.

Dřívějším uživatelům principiálně podobně fungujícího AJO carsharingu usnadnilo přechod do Autonapůl zvýhodnění, kdy po splnění jednoduchých podmínek mohli zájemci začít využívat služby bez obvyklé kauce. Podobné zvýhodnění nabízí carsharingové družstvo i zaměstnancům vybraných firem, například Red Hat, nebo Univerzity Palackého v Olomouci. Jde o formu zaměstnaneckého benefitu.

www.autonapul.cz

Další články