Barva roku 2023

Společnost Axalta Coatings System, přední světový výrobce nátěrových a lakovacích materiálů, pod něhož spadá i německý výrobce prémiových autoopravárenských laků Standox, již po deváté představuje barvu roku Global Automotive Color of the Year – letos je to Techno Blue.

Průzkum oblíbenosti barev v automotive, který v roce 2022 provedl a zveřejnil koncern Axalta pod názvem Powered by Color, vypichuje a zohledňuje generační trendy, měnící se vkus a pozitivní pohled na svět. Všechny tyto faktory stály za výběrem barvy pro rok 2023. Techno Blue je pulzující barva, která jde v souladu s rytmem dnešní energické doby. Moderní, rozmarný odstín navíc ztělesňuje přechod mezi reálným a virtuálním světem.

Letošní barva Techno Blue je odvážným kontrastem k loňské luxusní barvě Royal Magenta a posouvá způsob uvažování lidí směrem k futuristickému myšlení. Techno Blue byla vyvinuta s ohledem na široké použití v autoopravárenství a obohacuje již tak rozmanitou paletu barev koncernu Axalta. Jakožto přední producent lakovacích materiálů a odborník na povrchové úpravy využívá Axalta k určení budoucích barevných trendů své inovativní technologie, pokročilé receptury a v neposlední řadě přehled o barevných preferencích nejen globálního, ale i regionálních trhů.

Produktové portfolio moderních lakovacích materiálů Standox na českém a slovenském trhu zastupuje společnost Servind.

www.servind.com

Další články