Brzdové destičky a kotouče nově u SKF

6. 9. 2023

skf brzdové destičky

Díky více než stoletým zkušenostem s vývojem osvědčených řešení pro OE i aftermarket představuje společnost SKF zcela novou řadu brzdových destiček a kotoučů, které splňují evropskou normu ECE-R90.

V porovnání se standardními brzdovými destičkami na trhu prošly brzdové segmenty výrazným materiálovým vylepšením. Většina z nich obsahuje keramické komponenty, které zajišťují menší produkci prachu, vynikající odolnost a také minimální hlučnost. Toto snížení hlučnosti bylo prokázáno srovnávacími testy, které tento výrobce provedl s jinými výrobky různých výrobců na základě zkušebního postupu SAE J2521 pro měření hlučnosti. Ve všech výsledcích testované díly značky SKF předčily konkurenci.

skf brzdové kotouče

Brzdové destičky společnosti SKF mají specifickou tepelnou úpravu, tzv. scorching, která optimalizuje koeficient tření, a tím je podporován lepší brzdný výkon. Zároveň dokáže zkrátit brzdnou dráhu až o 20 %. Většina sad brzdových destiček se dodává s veškerým příslušenstvím v balení, včetně elektrických indikátorů opotřebení, šroubů a třmenových spon, které odpovídají specifikacím OE. Běžné i odvětrávané kotouče balené po jednom kuse či v páru se vyznačují kvalitou a přesnosti zpracování, pečlivým výběrem materiálu a povrchovou úpravou proti korozi a mastnotě. Kotouče i destičky SKF byly podrobeny cíleným testům s vynikajícími výsledky. Spojení brzdových destiček a kotoučů od společnosti SKF je skvělá volba pro řešení oprav v rámci evropského a asijského vozového parku v široké variabilitě modelů.

www.vehicleaftermarket.skf.com

Další články