„Den otevřených dveří“ ve společnosti Mewa

13. 7. 2023

Ústřední motto akce, na kterou přijalo pozvání více než 300 studentů, zákazníků a rodinných příslušníků zaměstnanců společnosti, znělo „Bezpečnost a zdraví na prvním místě“. Společnost Mewa nabízí provozní textilie s kompletním servisem, a to včetně ochranných oděvů.

Za krásného slunečného počasí otevřeli zaměstnanci společnosti Mewa 21. června dveře svého pražského sídla v Horních Počernicích. Ve spolupráci s německým velvyslanectvím tam byli pozváni žáci a studenti z blízkého i širokého okolí na již tradiční den otevřených dveří. Hned brzy ráno se dostavili první návštěvníci, aby se dozvěděli více o společnosti Mewa. „A také aby s námi strávili poučný a zajímavý den,“ doplňuje Antonín Krejčí, jednatel společnosti Mewa v České republice, kterého tento zájem opravdu velmi potěšil.

Interaktivní doprovodný program byl především o tom, aby si účastníci vyzkoušeli, jaká nebezpečí mohou hrozit v každodenním životě a jak se jim vyhnout nebo je omezit. Například jak nebezpečná může být rychlá jízda autem. Na speciálním simulátoru si mladí hosté mohli – samozřejmě naprosto bezpečně – vyzkoušet, co se může stát při nárazu zezadu a jak se mu vyhnout. Pomocí VR brýlí si mohli dále zkusit, jak drogy a alkohol silně zhoršují vnímání. Tým dobrovolných hasičů z Horních Počernic ukázal, jak se správně hasí požáry. Na požádání hasiči zajistili také příjemné vodní ochlazení během tohoto teplého letního dne.

V neposlední řadě chtěla společnost Mewa mladým návštěvníkům také ukázat, čím se zabývá, jak vypadá každodenní spolupráce mezi zaměstnanci a jaké kariérní příležitosti se mladým lidem nabízí. Den otevřených dveří se totiž uskutečnil v rámci projektu německého velvyslanectví „Echt Praxe“. Prostřednictvím této každoroční iniciativy velvyslanectví již posedmé nabídlo mladým lidem ve fázi hledání kariéry možnost seznámit se přímo a názorně s různými firmami v regionu.

„Jsme rádi, že nám německé velvyslanectví nabízí tuto příležitost, protože společnost Mewa se považuje za poskytovatele příležitostí. V Evropě neustále rosteme a hledáme nové posily. Nabízíme perspektivu lidem, kteří se chtějí zapojit a převzít odpovědnost za svůj profesní rozvoj. Proto pro nás dnes bylo důležité ukázat hostům, kdo vlastně jsme,“ dodal Bernhard Niklewitz, CEO celé skupiny Mewa, který se dne otevřených dveří zúčastnil jako předseda představenstva.

www.mewa.cz

Další články