Ekologicky udržitelná řada EcoBalance

16. 4. 2024

Společnost Glasurit, prémiová značka koncernu BASF, představila produkty nové řady EcoBalance, které jsou přátelské k životnímu prostředí tím, že napomáhají šetření fosilními palivy a snížení emisí CO2. Mohou být kombinovány s již stávajícími produkty Glasurit, které používají autoservisy a lakovny pro opravy a lakování užitkových vozidel jako jsou nákladní automobily, autobusy a speciální vozidla.

Ekologická zodpovědnost

Produkty řady EcoBalance jsou certifikovány podle přístupu k biologické hmotnostní rovnováze. Část fosilních zdrojů je nahrazena obnovitelnými surovinami jako bionafta nebo bioplyn z organického odpadu nebo rostlinných olejů, a to již od počátku výrobního procesu.

Udržitelné lakování

K ekologickému chování je vhodné přizpůsobit i technologie používané na lakovně, které nám pomohou být ekologicky efektivní k životnímu prostředí. Ušetřit materiál, čas či celkový proces aplikace lze i dalšími způsoby. Například aplikací plniče „mokrý do mokrého“, vhodným tónováním materiálů, použitím materiálů, které schnou na vzduchu, sušením pomocí technologie UV, používáním materiálů s nízkou hodnotou VOC a například aplikací přímo na kov.

Importérem materiálů Glasurit je společnost Toplac s.r.o.

www.toplac.cz

Další články