Goodyear a ZF společně

17. 1. 2024

Společnost Goodyear Tire & Rubber Company, světový lídr v oblasti propojené mobility, a společnost ZF, světový lídr v oblasti systémů pro vozidla a průmyslových technologií, oznámily úspěšnou integraci softwaru pro řízení pohybu vozidla pomocí inteligentních pneumatik.

Spolupráce přináší sadu inteligentních technologií pro pneumatiky Goodyear SightLine,* do ekosystému ZF cubiX®** škálovatelného softwaru pro řízení pohybu vozidla, který koordinuje všechny dimenze jeho dynamiky. To poskytuje další údaje o pneumatikách a vozovce do systému podvozku a umožňuje zlepšit jízdní vlastnosti s lepším komfortem, ovládáním a efektivitou.

Softwarově definovaná vozidla

„Goodyear SightLine prohloubí naše spojení se silnicí a rozšíří rozsah a hodnotu systému cubiX® tím, že podpoří éru softwarově definovaných vozidel,“ řekl Martin Fischer, člen představenstva odpovědný za divizi řešení podvozků společnosti ZF. „Připojením k našim ekosystémům se našim zákazníkům otevře řada možností, jak přizpůsobit a optimalizovat svá řešení v oblasti pohybu vozidel i inteligence pneumatik.“

Díky výzkumu, virtuální simulaci a testování v reálném provozu zjistily společnosti Goodyear a ZF potenciál integrovaného řešení pro zlepšení výkonu a bezpečnosti vozidel. Řešení Goodyear SightLine, které snižuje riziko aquaplaningu, dokáže včas odhalit částečný aquaplaning a nabízí doporučení pro optimální rychlost, aby se zlepšilo ovládání vozidla. Navíc při zjištění zvýšené intenzity aquaplaningu, vybaveného údaji o inteligenci pneumatik, je software cubiX navržen tak, aby dal pokyn snímačům podvozku k použití nápravných opatření a stabilizoval vozidlo.

Součinnost funkcí Goodyear SightLine a cubiX® navíc může zajistit lepší odezvu vozidla, přímější a plynulejší řízení, lepší odezvu v zatáčkách, vyšší stabilitu, snížení zátěže řídicí jednotky a minimalizaci rušivých zásahů.

Synergická spolupráce

„Pneumatiky jsou jedinou částí vozidla, která se dotýká vozovky, a digitalizací tohoto spojení a vybavením řídicích akčních prvků vozidla kritickými poznatky můžeme pomoci optimalizovat výkonnost a bezpečnost vozidla,“ řekl Chris Helsel, senior viceprezident pro globální provoz a technologický ředitel společnosti Goodyear. „Tato spolupráce se společností ZF je skvělým způsobem, jak ukázat, co může inteligence pneumatik, praktické poznatky a elitní softwarové aplikace udělat pro mobilitu.“

Integrace systémů cubiX® a Sightline, která předvádí inovativní konstrukční a technické prvky, byla nedávno jmenována držitelem ocenění CES 2024 Innovation Award Honoree v kategorii technologie vozidel a pokročilá mobilita.

* Goodyear SightLine, soubor inteligentních technologií společnosti Goodyear, poskytuje přímý přehled o stavu pneumatiky, vozidla a vozovky. Technologie sděluje stav pneumatiky, identifikaci, tření vozovky a další charakteristiky pneumatiky. Technologie Goodyear SightLine bude i nadále poskytovat tyto nedílné informace, aby se vozové parky, vozidla a v budoucnu i systémy autonomního řízení staly bezpečnějšími a efektivnějšími.

** cubiX®, První čistě softwarový produkt společnosti ZF koordinuje dynamiku vozidla jako ucelený systém. ZF cubiX® dokáže ovládat brzdový systém a řízení, (polo)aktivní tlumicí systém vozidla a další akční členy podvozku a pohonu. Nabízí tak další rozhodující výhodu: Platforma je kompatibilní s různými pohony, jako jsou tlumiče, brzdy nebo řízení zadní nápravy – bez ohledu na výrobce nebo konkrétní konstrukci. To dává výrobcům flexibilitu při implementaci různých modelových řad s jednou a tou samou řídicí platformou bez dalších integračních nároků. Budoucí aktualizace nebo upgrady softwaru lze provádět „over-the-air“ – tj. bezdrátově bez nutnosti návštěvy servisu.

www.zf.com

www.goodyear.com

Další články