Lemförder pro elektrická vozidla od ZF

5. 4. 2024

Pod značkou Lemförder nabízí ZF Aftermarket díly podvozku, které co do rozměrů a materiálu splňují přesné specifikace výrobce vozu.
Pod značkou Lemförder nabízí ZF Aftermarket díly podvozku, které co do rozměrů a materiálu splňují přesné specifikace výrobce vozu.

Koncern ZF je jedním z největších světových výrobců podvozkových komponentů pro osobní, dodávkové a nákladní automobily. ZF Aftermarket také prodává tyto produkty na nezávislém aftermarketu pod značkou Lemförder. To umožňuje autodílnám přístup k náhradním dílům, které přesně odpovídají specifikacím originálního vybavení. Díky pravidelným novinkám v nabídce ZF Aftermarket rovněž zajišťuje, že nezávislé servisy mohou opravit nové modely vozidel krátce po uvedení na trh.

Komponenty odpružení, jako jsou ramena náprav, stabilizátory nebo klouby, nejenže podléhají běžnému opotřebení, ale mohou být také poškozeny nehodami nebo chybami při řízení. Zejména u elektromobilů tato problematika nabývá na významu: díky svému enormnímu zrychlení mohou totiž tato vozidla dosahovat vysokých rychlostí i na krátké vzdálenosti, třeba na parkovištích. Pokud pak řidič „strefí“ obrubník, může to rychle poškodit součásti podvozku.

V kvalitě originálu

A to se samozřejmě stává i u úplně nových aut. O to důležitější je, aby nezávislé dílny měly hned od začátku přístup k originálním kvalitním náhradním dílům – například značky Lemförder. ZF Aftermarket prodává pod touto značkou širokou škálu podvozkových komponentů. Přibližně 50 výrobců vozidel po celém světě používá pro svá auta díly podvozku od ZF. Řada elektromobilů je také vybavena komponenty ZF.

Pokrytí široké škály modelů vozidel

ZF Aftermarket pravidelně doplňuje své produktové portfolio o nové náhradní díly a svým programem komponentů Lemförder pokrývá širokou škálu modelů od různých výrobců vozidel. Zákazníci mohou rychle najít konkrétní informace pomocí funkce vyhledávání v online katalogu produktů ZF Aftermarket. Mezi nové přírůstky patří díly podvozku pro následující elektricky poháněné modely:

  • Audi Q4 (axiální kloub, příčné rameno, spojovací tyč atd.)
  • BMW i7 (příčné rameno, stabilizátor)
  • Jaguar I-PACE (rameno, kloub)
  • Porsche Taycan (stabilizátor, spojovací tyč)
  • Škoda ENYAQ iV (axiální kloub, příčné rameno atd.)
  • VW ID.3, ID.4 a ID.Buzz (uložení stabilizátoru)
  • VW ID.Buzz (kloub)

Náhradní díly Lemförder 100% odpovídají specifikacím příslušného výrobce automobilů. Z hlediska rozměrů ani materiálu nedochází k žádným změnám. Tím je zajištěno, že po opravě zůstane zaručeno původní jízdní chování a bezpečnost při nárazu.

Další služby

Prodejci automobilů, kteří se rozhodnou pro ZF [pro]Tech kromě náhradních dílů od ZF Aftermarket, také těží z rozsáhlých doplňkových služeb. Patří mezi ně montážní návody a technická data a informace, například o servisních kampaních výrobců automobilů a mnoho dalšího. S každým nákupem náhradních dílů se automaticky připisují body na kontě proPoints, společného bonusového systému ZF Aftermarket a tří dalších známých dodavatelů dílů. Dílny mohou své bonusové body využít například na školení nebo vybavení dílen nebo si zajistit atraktivní odměny.

Během příštích dvou let bude společnost ZF Aftermarket pokračovat v rozšiřování svého programu o podvozkové komponenty pro e-vozidla od široké řady mezinárodních OEM výrobců, aby nezávislým dílnám dodala vhodné náhradní díly v rané fázi po uvedení na trh.

www.zf.com

Další články