Novinky Ferdus

Nová nákladní pneuservisní startovací sada

Společnost Ferdus, největší český výrobce pneuservisních opravných materiálů, nabízí ve svém portfoliu hned několik unikátních produktů. Mezi ně se již několik let úspěšně řadí startovací sada obsahující pestrou škálu spotřebních produktů a nejpoužívanějšího nářadí, které jsou pro spuštění pneuservisního byznysu naprostou povinností. Až doposud byl ale tento set určen pouze pro osobní a LU vozidla.

Nově na trh přichází také větší sourozenec sestavený přímo na míru pneuservisu nákladních automobilů, autobusů, zemědělských strojů apod. Spotřební část tvoří několik typů montážních přípravků, lepidel, těsnicích roztoků, opravných knotů, záplat, nýtů a více než deset druhů vyvažovacích závaží. Mezi nářadím najdeme například provlékací vidlici, čisticí jehlu, kleště, štětce a další. Nyní tak novou živnost nebo firmu může rozjet skutečně každý.

Trojice nových ofukovacích pistolí GAV

Přední italský specialista na vzduchotechniku GAV uvádí na trh trojici nových ofukovacích pistolí z řady Profi 5000. Společnou charakteristiku celého trojlístku definuje především tělo, které je u každého modelu tvořené modrým kopolymerem s měkkými černými anatomickými výplněmi na rukojeti a spoušti.

Díky této kombinaci jsou pistole pevné i lehké zároveň. Nestudí a snižují únavu rukou při opakovaném stisku. Kvalitní těsnění brání vnikání nečistot do vnitřního mechanismu. Připojení tlakového vzduchu je řešeno pomocí vnitřního závitu v robustní mosazné a poniklované vsuvce na spodní části v ose rukojeti.

Odlišné jsou naopak jednotlivé vzduchové trysky. Základní model 5000-1 nabízí klasický nerezový výstup s délkou 135 mm a jednosměrným prouděním. Provedení 5000-5 kryje kovovou trysku plastovým obalem se třemi otvory, které se starají o rozptyl vzduchu do všech stran. Tyto pistole jsou vhodné pro práce, kde hrozí riziko poškrábání. Speciální typ 5000-6 disponuje opět zakončením z plastu, ale pouze 40 mm dlouhým. Své uplatnění najde při čištění velkých ploch.

www.ferdus.cz

Tento článek najdete v časopise AutoEXPERT vydání č. 3/2023

Další články