Nový Servind kalendář 2024

23. 11. 2023

Stalo se již tradicí, že k obchodním partnerům a přátel společnosti Servind míří koncem roku originální kalendář Servind. Nejinak tomu bude i pro nastávající rok.

Kultovní devadesátková auta střídají poslední supersporty. V areálech společnosti, přesněji v zázemí logistiky a tréninkových center pro lakování a karosařinu, zapózovali jedny z nejvýkonnějších vozů světa. To vše bylo doplněno tajemnou noční atmosférou, barevným nasvícením a kouřovou clonou. Představujeme vám nový vlastní kalendář společnosti Servind – Supercars: Lights & Colors.

Za kalendářem stojí stejně jako v minulém roce fotograf Martin Zeman. V novém kalendáři nesmí chybět opravdu výjimečná auta, se kterými se jen tak často na ulicích nepotkáte. Tohle zadání stoprocentně splňuje na titulní straně zhmotněná Praga Bohema. Pokud zalistujete kalendářem dále, narazíte na Mercedes AMG GT R, Maserati Gran Turismo Trofeo, McLaren 600LT, Lexus RC500 SPORT+, BMW 850i xDrive Cabrio a Lamborghini Huracán EVO.

Stejně jako poutavé vozy, byl zajímavý i proces celého fotografování a jeho zajištění. Již několik týdnů před samotným focením probíhala koordinace zapůjčení vozů, aby se sešly všechny právě v den D. Tím dnem byl pátek 2. září, kdy v podvečer to pak fotografování vypuklo. V jeden den se, pod kapotami sedmi vozů sešlo 4 096 poctivých koní a dokonce 4 575 Nm. Nejpomalejší auto disponovalo maximálkou 250 km/hod a to ještě omezenou omezovačem. A nejrychlejší? To to umí pádit rychlostí 328 km/hod, možná i víc. Daný den disponoval „nejslabším“ zrychlením kousek, který udělá z 0 na 100 km/hod za 4,7 s. Deštivé počasí fotografování moc nepřálo, naštěstí se v exteriérech fotily jen dvě auta. Na ostatní již bylo pod střechou více klidu a času. Pod rouškou tmy, kterou pronikal svit barevných světlometů doprovázený dýmem z dýmovnic, tak do sobotní čtvrté hodiny ráno vznikly parádní fotografie výjimečných vozů.

„Poděkování patří všem, kteří se na fotografování podíleli a firmám, které nám auta na focení laskavě a beze strachu zapůjčily. Věříme, že se nový kalendář bude našim příznivcům líbit a bude je provázet po celý rok 2024,“ říká Tomáš Cafourek, vedoucí marketingu a produktového managementu společnosti Servind.

www.servind.cz

Další články