Osvětlení pro showroom Maserati

10. 7. 2024

Značka Maserati je synonymem italské nadčasové elegance a dokonalých sportovních vozů. Pro svůj nově zrekonstruovaný showroom v Praze získala unikátní high-tech svítidla CIELUMA od společnosti Zumtobel. Jedná se o úplně první instalaci světelného stropu a stěn CIELUMA v České republice. Mimořádný potenciál inovativních svítidel CIELUMA naznačil již „největší souvislý světelný strop“ na světě prezentovaný společností Zumtobel na letošním veletrhu Light + Building 2024.

Exkluzivní osvětlení pro exkluzivní auta

„Mám velkou radost, že jsme mohli našimi jedinečnými svítidly CIELUMA pozvednout osvětlení zrekonstruovaného showroomu Maserati Praha na dosud nevídanou úroveň,“ říká Martin Kotas ze společnosti ZG Lighting Czech Republic, který stojí za realizací a dodává: „V dokonalém osvětlení z našich svítidel CIELUMA ještě intenzivněji vynikne exkluzivní charakter ikonických automobilů slavné italské značky Maserati, která patří, stejně jako Zumtobel, mezi nejvýznamnější strůjce inovací ve svém oboru.“

Propojení světla, akustiky a prostoru

Nevšední atmosféru, která pozitivně stimuluje oba nejdůležitější smysly návštěvníků, zrak i sluch, vytváří v nově zrekonstruovaném showroomu Maserati Praha soustava velkoplošných hranatých svítidel CIELUMA od značky Zumtobel umístěných jak na stropu, tak na stěnách jediného autorizovaného prodejního a servisního centra prestižní automobilové značky Maserati v České republice. Architektům se svítidly CIELUMA podařilo vnést do interiéru novou kvalitu pramenící z unikátního propojení světla, akustiky a prostoru, a vytvořit tak důstojné prostředí pro prezentaci technicky vyspělých automobilů s vytříbeným designem a bohatou historií.

Propracovaná konstrukce

Svítidla CIELUMA se vyznačují jednoduchou a sofistikovanou modulární konstrukcí, která usnadňuje montáž a údržbu. Komplexní zaměření společnosti Zumtobel na udržitelnost svých produktů dokládají i další aspekty svítidel CIELUMA. Například kvalitní profily rámečku a zadní panely jsou vyrobeny z hliníku, který lze snadno recyklovat s vynaložením relativně malého množství energie. CIELUMA navíc využívá výkonnou a hospodárnou technologii LED Backlit zajišťující homogenní osvětlení i v rozích a okrajových částech showroomu. Světlo prochází bezešvým potahem z polyesterové tkaniny odolné vůči ultrafialovému záření. Inovativní konstrukce kromě toho používá v mezivrstvě lapací plochu. Ta zabraňuje vzniku viditelných stínů při vniknutí hmyzu nebo prachu. Dynamické a stimulující světlo se snaží co nejvěrněji imitovat venkovní prostředí. Mezi highlighty svítidel CIELUMA patří také schopnost pohlcovat hluk, klimatizační funkce i velká flexibilita, která umožňuje dokonalou realizaci nejrůznějších architektonických návrhů.

Zumtobel patří ke špičce

Společnost Zumtobel před první instalací svítidel CIELUMA v České republice v showroomu Maserati Praha názorně předvedla jejich jedinečné vlastnosti a mimořádný potenciál na letošním veletrhu Light + Building 2024 ve Frankfurtu nad Mohanem. Světelný strop CIELUMA nad expozicí společnosti Zumtobel měl plochu 202,76 m2, což mu vyneslo zápis do Guinessovy knihy rekordů jako „největší souvislý světelný strop“ na světě. CIELUMA zaujala návštěvníky veletrhu nejen velkolepými rozměry – délkou 45,029 metru a šířkou 4,503 metru – a jedinečným textilním povrchem, ale také osvětlením, které napodobováním přírody vnáší do uzavřených prostorů přirozenou dynamiku denního světla a příznivě ovlivňuje zdravotní stav lidí i jejich schopnost soustředění, což dokládají výsledky mnoha vědeckých výzkumů.

www.zumtobel.com

Další články