Profesionální svítidla na míru

Společnost OSRAM rozšířila své portfolio o 16 typů nových svítidel se studeným bílým světlem (6 000 K) s napětím 12 V i 24 V. Profesionální řada kompaktních světel LEDriving Cube PX, která kombinuje vysokou světelnou účinnost s maximální všestranností, je určena pro nákladní vozidla, transportéry, zemědělská a užitková vozidla, stavební stroje, terénní a expediční vozidla a mnoho dalších. Společnost OSRAM poskytuje na všechna svítidla PX pětiletou záruku.

Sofistikovaný systém s vynikající optickou účinností umožňuje přizpůsobit osvětlení individuálním preferencím kombinací požadovaného rozložení světla a úrovně svítivosti. Všechny výrobky řady PX mají stupeň krytí IP6K8 a IP6K9K, certifikaci CISPR 25 třídy 3/5 a ECE R10 a byla testována a schválena v laboratoři pro simulaci prostředí s certifikací DIN EN ISO/IEC 17025 na extrémní vnější vlivy, jako je voda, prach, nárazy, teplota, koroze a vibrace. V případě potřeby lze na jedno vozidlo namontovat více svítidel, která přesně osvětlí požadované oblasti. Řada svítidel se světelným tokem 1 500 lm, 2 500 lm, 3 500 lm a 4 500 lm je rozdělena do čtyř podkategorií. Klíčovým parametrem, který je od sebe odlišuje, je rozložení světla a tvar světelného kužele, což je důležité pro různé typy činností:

Flood: je nejlepší rozložení pro osvětlení velkého prostoru v blízkosti vozidla.

Spot: díky soustředěnému světelnému paprsku poskytuje účinné osvětlení prostoru vzdáleného od vozidla.

Wide: se širokým úhlem světla osvětluje oblast v blízkosti vozidla.

Ultrawide: který osvětluje velmi velkou plochu co nejblíže k vozidlu.

Svítidla lze namontovat třemi různými způsoby: přímou montáží, flexibilní montáží a montáží pro velké zatížení. První způsob umožňuje montáž díky stávajícím otvorům pro šrouby na boční a spodní straně krytu svítidla. Druhý umožňuje upevnění krytu jedním centrálním šroubem díky speciální montážní sadě a třetí dvěma šrouby pro maximální odolnost. Svítidlo lze připojit přímo k akumulátoru. K tomuto účelu výrobce nabízí speciální třímetrový kabel s konektorem DT.

Podívejte se na detaily profesionálních svítidel Osram.

www.osram.cz

Tento článek najdete v časopise AutoEXPERT vydání č. 3/2023

Další články