První Goodyear CheckPoint

15. 9. 2023

První přejezdová deska Goodyear CheckPoint v České republice byla nainstalována ve společnosti STEBAL Spedition, s.r.o., v Dubí. Skupina STEBAL provozuje vlastních více než tisíc velkoobjemových souprav. Je zastoupena vlastní transportní a logistickou společností již na dopravních trzích v Česku, Polsku, Rumunsku, Německu, Rusku a Estonsku. V České republice provozuje skupina vlastních téměř 400 velkoobjemových souprav.

Goodyear CheckPoint je propojený systém kontroly pneumatik, který čte stav pneumatik a parametry vozidla během několika sekund při přejezdu přes speciální desku zabudovanou v zemi.

Rychlá technologie

Pozemní deska vybavená speciálními snímači a kamerami automaticky měří a analyzuje hloubku dezénu pneumatiky, tlak v pneumatikách a zatížení vozidla a náprav během několika sekund. Vestavěný design spojený s technologií RFID nebo rozpoznáváním SPZ umožňuje dynamické a rychlé kontroly velkého množství vozidel.

V kombinaci s uživatelsky přívětivým zobrazovacím terminálem a mobilními a webovými aplikacemi poskytuje Goodyear CheckPoint okamžité zobrazení stavu pneumatik, což umožňuje proaktivní sledování a preventivní údržbu vozového parku.

Kamil Kasan, jednatel společnosti Stebal Spedition, s.r.o., uvedl: „Na základě nabídky od společnosti Goodyear Czech jsme se rozhodli pořídit měřicí přejezdovou desku Checkpoint, která nám umožní automatický monitoring všech pneumatik na našich vozidlech, která se vrací do naší centrály a vždy při příjezdu musí projet tímto kontrolním měřícím bodem. Největší benefit, který od Checkpointu očekáváme, je, že naše vozidla nebudou vyjíždět na silnice s opotřebenými nebo špatně nahuštěnými pneumatikami. Tím předejdeme případným nepředvídaným defektům či pokutám v zahraničí a s tím spojenými vysokými platbami v těchto nouzových případech. Dále bude zajištěno odhalení nedohuštěných pneumatik a díky jejich korekcí budeme provozovat naše vozidla při správných provozních podmínkách. Očekáváme úspory zejména ve spotřebě pohonných hmot, a tedy i celkové snížení nákladů, nejen na pneumatiky.“

www.goodyear.cz

Další články