Spectrum Franěk: Den otevřených dveří

21. 6. 2024

Ve dnech 30. – 31. 5. 2024 otevřela společnost Spectrum Franěk po několika letech své brány zákazníkům a uspořádala vrcholnou společenskou akci tohoto roku – Den otevřených dveří.

Akce byla jedinečnou příležitostí k setkání lidí z oboru lakování vozidel a průmyslového lakování a poskytla prostor pro odborné diskuze a konzultace. Účastníci se dozvěděli o nejnovějších technologiích a trendech v koloristice, lakování a souvisejících oborech. Všem zájemcům se po celou dobu individuálně věnovali obchodní zástupci, technici i vedení společnosti.

Vítejte v zrekonstruovaných prostorách!

Návštěvníci měli příležitost si prohlédnout nově zrekonstruované a zmodernizované prostory společnosti včetně míchárny průmyslových barev s poloautomatickým provozem a lakovny. V lakovně běžně probíhají odborná školení lakýrníků a techniků, nyní zde byly předvedeny ukázky filtrů používaných v lakovnách, bylo možné si prohlédnout ionizační pistoli Ionstar, diskutovat s techniky o expresních a bodových opravách nebo tzv. opravách One Visit, tj. způsobu lakování v jednom kroku.

Lakovací špička

Ve velkém výstavním stanu se zákazníci mohli setkat se zástupci renomovaných značek jako je PPG, Norton, Farécla, 3M, SATA, Graco či DeVilbiss, dozvědět se o jejich novinkách nebo se podělit o své poznatky a zkušenosti. Speciální vůz PPG MoonVan představil nejmodernější automatickou míchačku barev MoonWalk, zatímco obří truck Graco lákal návštěvníky na ukázku technologií pneumatických stříkacích pistolí.

Důležitost přípravy a čištění povrchu před lakováním snad ani není třeba zdůrazňovat. Proto si své příznivce našly ukázky čištění povrchů za pomoci laseru prezentované firmou Lascam a čištění povrchů pomocí suchého ledu předváděné firmou Dry Ice Technology.

Rozsáhlá expozice přístrojů a vybavení lakoven zahrnovala myčku stříkacích pistolí, destilační zařízení na recyklaci ředidel, lis použitých plechovek, kompresory, infrazářiče, různé držáky lakovaných dílů či zakrývacích fólií.

Doprovodný program

Součástí programu dne otevřených dveří byly i odborné přednášky. Velký zájem vzbudila prezentace společnosti DAT CZECH & SLOVAK na téma kalkulací škodných událostí SilverDAT pomocí umělé inteligence, které se běžně řeší v autoopravnách. Další přednášky se zaměřily na snižování nákladů v průmyslovém lakování a vady nátěrů a lakovací systémy dle ISO 12944.

Pro zpestření byl k dispozici virtuální simulátor lakování, kde si bylo možné vyzkoušet svoji zručnost při lakování a nechat si vyhodnotit účinnost a přesnost své aplikace. Ti, kdo měli soutěživého ducha si mohli zazávodit se simulátorem jízdy na závodním okruhu.

Pamatováno bylo i na zábavu. K dobré atmosféře a pohodě jistě přispěl bohatý catering, který byl po celou dobu akce všem k dispozici.

www.spectrum-franek.cz

Štítky: 

Další články