Toyota Tsusho: nové centrum užitkových vozů

2. 7. 2024

Společnost Toyota Tsusho otevřela v Čestlicích v pořadí druhý autosalon, který je zároveň prvním zcela nově postaveným centrem užitkových vozů Toyota Professional. Showroom o ploše téměř 400 m2 umožní vystavení široké škály modelů užitkových vozů včetně nejnovějšího modelu Proace Max, který přijde na trh již tento podzim.

Specializované užitkové centrum nabízí kompletní řadu užitkových modelů od kompaktních dodávek a vanů až po největší LCV modely a pick-up.

Modely Proace a Proace City, které v letošním roce prošly faceliftem, doplní od podzimu novinka Proace Max, jejíž předprodej právě začal. Všechny LCV modely nabízí dieselovou i elektrickou variantu. Na přelomu roku je doplní nejnovější verze modelu Hilux v mild hybridní verzi 48V.

„Segment lehkých užitkových vozů je pro Toyotu důležitou oblastí, na kterou klademe stále větší důraz. Pozice číslo dva na trhu v ČR je toho důkazem. Stále rozšiřující se nabídka modelů i pohonů a snaha být našim zákazníkům co nejblíže, je důvodem pro budování specializovaných center pod sjednocující značkou Toyota Professional. Aktuálně jich máme v ČR již devět,“ říká generální ředitel Toyota a Lexus ČR Martin Peleška.

Široká škála příslušenství

Specializované centrum Toyota Professional kromě nových vozů nabízí i širokou škálu přestaveb, od kempingových obytných vozů, přes pojízdné dílny pro řemeslníky až po úpravy pro komunální služby či integrovaný záchranný systém.

„Rozšiřující se segment Toyota Professional klade vysoké nároky nejen na prostor, ale i na odbornost. V našem nejnovějším showroomu pracují pouze specialisté cíleně vyškolení na prodej užitkových vozů, který má svá specifika. Díky novému centru tak dokážeme nabídnout špičkové zázemí a servis v tak specializované a zároveň klíčové oblasti, kterou užitkové vozy jsou,“ dodává generální ředitel Toyota Tsusho Praha Pavel Vávra.

Mimo samotné plochy shoowroomu je součástí areálu přístřešek pro vystavení dalších až deseti užitkových vozů. Parkovací zóna je osazena nabíječkami pro elektrické verze užitkových modelů. 

Servisní zázemí užitkového centra je vybaveno šesti zvedáky v moderní dílně, jejíž součástí je např. i centrální plnička oleje umožňující efektivnější servisní úkony nebo také portálová mycí linka.

Centrum svým zákazníkům poskytuje širokou škálu náhradních užitkových vozidel, pick-up servis, tedy vyzvednutí a vrácení vozu na určené místo, nebo key box pro zanechání klíčů ve schránce v jakoukoli denní i noční dobu. 

Nové centrum Toyota Professional se nachází v ulici Za Dálnicí I/338 v komerční zóně Čestlice, dálnice D1 exit 8.

www.toyota.cz

Další články