Věrnostní aplikaci ORLEN Benzina

Síť čerpacích stanic ORLEN Benzina, provozovaná rafinérskou a petrochemickou skupinou ORLEN Unipetrol, nasbírala za dva roky již 350 tisíc uživatelů své mobilní aplikace. Tento milník je důkazem, že u klientů stále roste zájem o věrnostní program, včetně odměn, až po možnost komfortně platit za natankované palivo i o navigační systém na nejbližší čerpací stanice. Je také potvrzením trendu preference bezhotovostní platby za pohonné hmoty přímo u stojanu, protože tuto možnost využívá téměř polovina zákazníků.

Ze statistik k mobilní aplikaci ORLEN Benzina, sledovaných od jejího spuštění v roce 2020, vyplývá, že téměř 50 % zákazníků s ní zakoupí palivo přímo u čerpacího stojanu, což zpříjemňuje uživatelský zážitek rychlejšího odbavení platby. Platba od stojanu je nejčastěji realizována v Jihomoravském kraji, po němž následují kraje Královéhradecký a Pardubický. Oblíbené jsou rovněž odměny z věrnostního programu, z nichž nejčastěji vyzvedávanými jsou hotdogy a horké nápoje zdarma. Nejdelší aplikační účtenka, za kterou byly uděleny body, měla celkem 135 položek. Největší cestovatel mezi aplikačními uživateli udělal alespoň jednu transakci již na 141 stanicích ORLEN Benzina.

Uživatelé využívají aplikaci ke sbírání bodů za úhradu načerpaného paliva přímo u stojanu nebo po předložení kódu QR také za bezhotovostní i hotovostní platby za zboží a služby na pokladnách. Ale také za registraci, uvedení narozenin, přizvání dalších uživatelů do aplikace, různé eventy a další možnosti. Nasbírané body pak mohou vyměnit za zvýhodněné nabídky nebo produkty zdarma v rychlém občerstvení Stop Cafe. Ve spojení s Tankartou Easy čekají na věrné zákazníky navíc i výhodné slevy z každého litru paliva.

Aplikace je určena pro mobilní telefony s operačními systémy Android a iOS. Zájemci si ji mohou stáhnout a nainstalovat bezplatně z portálů Google Play a App Store. Služby aplikace lze využívat v celé síti veřejných čerpacích stanic ORLEN Benzina v České republice.

www.benzinaorlen.cz

Tento článek najdete v časopise AutoEXPERT vydání č. 3/2023

Další články