Měření Contact Evolution – za pár minut hotovo

Mereni karoserie pomocí  zařízení Contact Evolution

Navštívili jsme společnost AD Technik, tradičního dodavatele prémiových zařízení pro autoservisy a opravárenské podniky. Zajímá nás zařízení pro měření vozidel Contact Evolution od společnosti Car Bench, které umožňuje proměřit vozidlo postavené na kolech, bez zvedání, bez demontáže krytů. V rozhovoru s technikem společnosti a odborníkem v oblasti karosářských technologií Danielem Šebestou vám jej představujeme.

logo AD Technik

Zeptali jsme se:
• Představení společnosti Car Bench – a čím je v oblasti automobilového opravárenství výjimečná?
• Detaily o systému pro měření karoserií Contact Evolution.
• Jak se měří karoserie?
• Lze využít měřicího systému mimo karosárnu?
• Jaké jsou další výhody tohoto systému?
• Technické údaje.

Představte prosím čtenářům výrobce – společnost Car Bench – a čím je v oblasti automobilového opravárenství výjimečný?

Technik společnosti AD Technik a odborník v oblasti karosářských technologií Daniel Šebesta představuje zařízení Contact Evolution.
Obr. 1: Technik společnosti AD Technik a odborník v oblasti karosářských technologií Daniel Šebesta představuje zařízení Contact Evolution.

Car Bench je italská rodinná firma, založená v roce 1967. Její zakladatel Giuseppe Pietrelli vyvinul systém univerzálních přípravků, který se rychle rozšířil mezi výrobce vozidel jako rychlý a efektivní způsob pro sestavování prototypů a předsériovou výrobu. Car Bench vyrábí univerzální přípravky z vysoce kvalitní oceli GS 800-2 pomocí CNC strojů s přesností do deseti tisícin milimetru.

Úplně stejný systém používá Car Bench pro opravy vozidel, takže vozidlo po havárii je opravováno pomocí stejných přípravků, na kterých byly sestavovány prototypy před sériovou výrobou. Univerzální přípravkový systém má navíc tu výhodu, že servis má jednu sadu přípravků, kterou používá pro všechny typy a modely vozidel, a nemusí tedy kupovat nebo si půjčovat speciální přípravky, určené pouze pro konkrétní model vozidla.

Mimo to Car Bench vytváří manuály pro opravy karoserií z nejmodernějších materiálů pro výrobce jako Ferrari, Lamborghini, Maserati, Jaguar Land Rover, Tesla a další. Je exkluzivním dodavatelem školení pro karosářské opravy vozidel Ferrari na celém světě a školení pro karosářské opravy vozidel BMW v Itálii.

Pokud Vás článek zaujal a přejete si pokračovat v jeho přečtení, přihlaste se.


Tento článek je přístupný pouze pro předplatitele Logo

Koupit předplatné

Máte už předplatné? Přihlásit se.

Další články