Řemeslo budiž pochváleno!

Obr. 1: Petr Šoltys u své sbírky lakovacích pistolí, ve které nechybějí zajímavé kousky z limitovaných edicí.

V tomto článku pokračujeme ve volném seriálu reportáží ze zajímavých lakoven, na které nám dávají tipy jednotliví dovozci laků. Petr Šoltys a jeho lakovna v Děčíně reprezentují značku R-M a jejího dovozce, společnost Bučan.

Lakovny, jež na těchto stránkách prezentujeme, mají vždy něco specificky zajímavého. V tomto případě je to rozhodně řemeslný um a mistrovství jejího majitele, pana Petra Šoltyse. Svému řemeslu se věnuje již více než 30 let a vůbec ne jako vyučený lakýrník. Podle svých vlastních slov se k němu tento vystudovaný strojař dostal od mechanických oprav, a to zejména motocyklů. Od mládí je totiž nadšený motorkář a díky své šikovnosti brzy začal kamarádům jejich stroje opravovat. A protože motocykly poměrně často schytávají šrámy, velmi brzy své služby rozšířil i o lakování. Pak už události vzaly rychlý spád – z amatérských „garážových“ podmínek následoval přesun do pronajaté lakovny, zakoupení prvního míchacího boxu (v roce 1992) a po strmém nárůstu poptávky výstavba vlastního provozu. To se psal rok 1995.

„Byl to klasický příběh devadesátých let, kdy byla poptávka po všem a my jsme se dokázali prosadit,“ říká Petr Šoltys. „Poměrně rychle jsme si vybudovali vlastní klientelu mezi značkovými zastoupeními výrobců vozidel v regionu. To především proto, že jsme velmi brzy začali používat špičkové materiály a přísně dbali na kvalitu svojí práce.

Pokud Vás článek zaujal a přejete si pokračovat v jeho přečtení, přihlaste se.


Tento článek je přístupný pouze pro předplatitele Logo

Koupit předplatné

Máte už předplatné? Přihlásit se.

Další články