Šedá, bílá, nebo stříbrná?

Nejnovější statistiky a trendy oblíbenosti barev vozidel v roce 2021 odhaluje ve své výroční zprávě společnost Axalta. Výsledky shrnuje v tomto článku Tomáš Cafourek ze společnosti SERVIND.

Německý výrobce Standox představil v pořadí již 69. výroční zprávu „Global Automotive Color Popularity Report“, kterou vydává společnost Axalta, do jejíhož koncernu výrobce prémiových autoopravárenských laků spadá. Tato každoročně publikovaná zpráva se zabývá oblíbeností automobilových barev v uplynulém roce 2021 na základě sběru dat z výroby automobilů na hlavních trzích a poodhaluje současné tržní trendy v automobilovém průmyslu.

Celosvětový producent tekutých a práškových barev, společnost Axalta, poprvé vydal výroční zprávu týkající se preferencí a barevných trendů v automobilovém průmyslu v roce 1953 a od té doby nás nepřestává informovat. Prognózy, týkající se barevných trendů, zveřejňuje rovněž ve své globální roční zprávě. Díky spotřebitelské poptávce a vývoji nových vozidel se prostředí automobilových barev neustále mění. Nikdy proto neustává vývoj koncepčních barev, které jsou nejen estetické, ale i plně funkční a zajišťují perfektní ochranu povrchu vozidla.

Celosvětově vítězí bílá

Průzkumem trhu bylo zjištěno, že celosvětově se na prvním místě stále drží bílá barva s 35 procenty, dále následuje černá a šedá barva, každá s 19 procenty. Oproti minulému období, co se oblíbenosti týče, si šedá barva polepšila o celé čtyři procentní body.

Po celém světě se od roku 2011 můžete na pozemníc

Pokud Vás článek zaujal a přejete si pokračovat v jeho přečtení, přihlaste se.


Tento článek je přístupný pouze pro předplatitele Logo

Koupit předplatné

Máte už předplatné? Přihlásit se.

Další články