ASEM a kampaň: Uzdrav příšerku

Přinášíme několik aktuálních informací od Asociace emisních techniků a opravářů a Transparency International.

Vrchní soud zrušil verdikt ve sporu Dekra vs. Fleischhans

Soud prvního stupně Libora Fleischhanse, zakladatele Asociace emisních techniků a opravářů, dříve potrestal mimo jiné za poškození dobrého jména společnosti. Vrchní soud ale tento verdikt zrušil. „Uložil soudu prvního stupně, aby se zabýval otázkou, zda to jednání naplňuje znaky nekalé soutěže,“ uvedl právní zástupce L. Fleischhanse Karel Šindelka.

Paradoxem je, že před soudem prvního stupně Libor Fleischhans současně prokázal, že software společnosti Dekra pro měření emisí bylo možné prolomit a data v protokolech s negativním výsledkem kontroly přepisovat na pozitivní. „Bylo prokázáno, že (…) lze snadno získat heslo k databázi, kterou software využívá, a následně libovolně měnit její obsah, a to i takovým způsobem, jenž vedl ke změně údajů o provedených měřeních emisí,“ uvedl tehdy Krajský soud v Praze.

„Neprokázal, že by k tomu kdy fakticky došlo, to znamená, že by někdy ten software byl zneužitelný,“ tvrdí právní zástupce společnosti Dekra Ivan Houfek.

Libor Fleischhans se však nadále odvolává na data z ISTP (Informační systém technických prohlídek). „Z ročního srovnání z konkrétn

Pokud Vás článek zaujal a přejete si pokračovat v jeho přečtení, přihlaste se.


Tento článek je přístupný pouze pro předplatitele Logo

Koupit předplatné

Máte už předplatné? Přihlásit se.

Další články