AutoEXPERT Academy: Certifikovaná školení SKF

Časopis AutoEXPERT dlouhodobě spolupracuje s kvalifikovanými odborníky v oblasti vzdělávání odborné veřejnosti a nabízí celou řadu odborných a technických školení. Cílem je prohlubování znalostí a odbornosti pracovníků v automobilovém průmyslu, seznámení s novými trendy a technologiemi a tím i zvyšování kvalifikace a profesionality souvisejících s údržbou a opravou motorových vozidel.

Podívejte se na video, kde zjistíte, jak školení probíhají.

V rámci AutoEXPERT Academy si můžete vybrat z následujících témat:

Mechanika moderních vozidel

Seminář je zaměřen na opravu, výměnu a údržbu motorových vozidel se specializací na podvozek vozidla, zavěšení a odpružení náprav, ložiska a kolové jednotky, pohon kol a brzdový systém. Seznámíte se s konstrukcí dílů, analýzou závad a dozvíte se, jak postupovat při odhalování a odstranění závad souvisejících s díly pohonu, zavěšení a odpružení vozidla.

Obr 1: Ukázka ze semináře Mechanika moderních vozidel.

Motorová chirurgie

Školení odhaluje konstrukční řešení moderních hnacích jednotek, správné pracovní postupy při výměnách dílů časování motoru řemenem či řetězem, postupy při montáži mechanických, přepínatelných a elektrických vodních čerpadel a problematiku chlazení motoru. Rovněž se věnuje dílům pomocného systému pohonu agregátů. Obsahem je samozřejmě také analýza závad a případové studie, které se soustřeďují na nejčastější chyby při montáži a ukazují, jak se jim vyhnout. To vše s preferencí současných motorů a problematiky, která s nimi souvisí.

Obr 2: V rámci semináře Motorová chirurgie se můžete setkat třeba s problémem zaseknutého čerpadla.

Servis budoucnosti

Úspěšný seminář věnující se problematice vedení servisu po všech stránkách. V tématech semináře, který je veden formou koučinku, naleznete užitečné informace, které vám pomohou řešit každodenní situace, s nimiž se setkáváte. Seminář se zabývá vedením týmu, komunikací se zákazníky, řešením krizových situací, hledáním nových možností v nabídce, prodeji a službách, současnou legislativou, ekologií a tipy na zvýšení efektivity servisu. Nenechte se mýlit, že seminář nemá co sdělit majitelům či vedoucím malých servisů. Naopak je určen právě pro střední a malé servisy a je důležitým nástrojem pro vybudování stabilní pozice přímo ve vašem regionu.

Poděkování patří rovněž společnosti SKF, se kterou dlouhodobě spolupracujeme na pořádání těchto školení v rámci programu podpory ke vzdělávání profesionálů v automobilovém průmyslu.

Přihlásit na školení se můžete ZDE: www.diagnostickecentrum.cz/

Lektor

Lektorem uvedených seminářů je školitel a technický expert společnosti SKF Vladimír Durlej, který působí v automobilovém průmyslu přes 30 let. Jeho zkušenosti a znalosti v oboru právem zařazují naše školení do profesionální sféry. Semináře v České republice navštíví ročně více než 500 zájemců.

Tento článek najdete v časopise AutoEXPERT vydání č. 10/2023

Další články