Autoopravář junior 2024

Bílá škoda Octavia v servisu

Od 2. do 4. dubna se v Servisním tréninkovém centru ŠKODA AUTO v Kosmonosích opět sešli finalisté z řad žáků středních odborných škol, aby se zde utkali o titul nejlepšího automechanika, karosáře, autolakýrníka a autotronika v soutěži Autoopravář junior. Krátký text doplňujeme fotografiemi, které vám přiblíží atmosféru finálového klání.

Celkem se během roku do soutěže zapojilo více než 4 500 žáků, ale do finále postoupilo pouze 69 z nich. Soutěž byla tradičně náročná a vyžadovala kombinaci teoretických i praktických dovedností, protože se jednotlivé disciplíny skládaly jak z teoretického testu, poznávací části, tak potom z praktické části. Tam museli finalisté do montérek a na příslušných pracovištích prokázat konkrétní dovednosti ze svého oboru. Tréninkové centrum v Kosmonosích tak hostilo ty nejlepší talenty, kteří museli prokázat své schopnosti.

Skvělá příprava

ZDE si můžete prohlédnout kompletní výsledky soutěže v jednotlivých kategoriích.

Soutěž vyžadovala velkou organizační přípravu a ta tradičně ležela na bedrech jak pedagogů příslušných škol, tak zaměstnanců spolupracujících společností. Kdybyste se na finále přijeli podívat, potkáte tam stejnou „partu“ organizátorů, kteří neúnavně rok co rok díky svému obrovskému nasazení umožňují, aby soutěž na takto špičkové úrovni vůbec mohla proběhnout. Patří jim obrovský dík za to, co pro nastupující generaci autoopravářů často na úkor svého osobního volna dělají.

Velký dík partnerům

Soutěž je tradičně podporována celou řadou partnerů z oblasti autoopravárenství, kteří se podílejí na zajištění úkolů, hodnocení a cen pro účastníky. Mezi hlavní partnery se řadí společnosti Škoda Auto, Bosch, Porsche ČR a Scania. Dále Hella Gutmann, Univer, AD technik, Würth, Fronius, Interaction, Toplac, Auto Fit, Servind, Mirka, Motip, 3M, Global Expert, Sata, Alca, Bučan a další.

Sláva vítězům!

Po dobojování a sečtení bodů proběhlo v prostředí Service Training Centra Škoda Auto v Kosmonosích dekorování vítězů a předání cen. Gratulujeme nejen vítězům, ale i všem ostatním soutěžícím, protože svými znalostmi a špičkovým umem dokázali, že v autooborech právem patří mezi studentskou špičku. A zde jsou vítězové jednotlivých kategorií:

  • Autotronik – Marek Novák – ISŠA Brno
  • Automechanik – Štěpán Formánek – VOŠ, SPŠ automobilní a technická, České Budějovice
  • Autolakýrník – Šimon Lapčík – ISŠA Brno
  • Karosář – Vojtěch Rojt – Škoda Auto a.s., SOU strojírenské, Mladá Boleslav

ZDE si můžete stáhnout tento článek v PDF.

Tento článek najdete v časopisu AutoEXPERT, vydání č. 5/2024.

Další články