Skládací kontejnery na uskladnění pneumatik a kol

Kam s nimi?

kontejner - zajímavé řešení uskladnění pneumatik.

Tuto nerudovskou otázku si klade mnoho provozovatelů autoopraven, jež nabízejí i pneuservisní služby. Petr Findejs ze společnosti REMA TIP TOP INCO – CZ popisuje zajímavé řešení uskladnění pneumatik.

Dnes už velmi málo uživatelů především osobních motorových vozidel vozí na sezonní výměnu pneumatiky nebo kola v kufru svého vozu. U firemních flotil je to nula procent zákazníků, u soukromých vozidel se číslo blíží pouhým třiceti procentům. Ostatní uskladňují sezonní sady kol externě.

Při tomto uskladnění samozřejmě jednu z hlavních rolí hraje cena a dost zákazníků kvůli ní kola z pneuservisu, kde je přezují, odváží k uskladnění na jiné místo. Škála cen sezonního uskladnění kol je napříč republikou velmi široká a sazby se rozlišují za uskladnění kol „malých“ (rozuměno většinou do 16–17″) a „velkých“, která jsou nezřídka o průměrech 20–22″. Značnou roli také hraje region, velká města jsou pochopitelně nejdražší. Minimální částka za uskladnění sady na sezonu se nyní pohybuje od 500 Kč včetně DPH a jako taková už je při současném vývoji cen výjimkou.

Prostorové možnosti dílny

V kontajneru jsou pneumatiky zákazníků skladovány v suchu, temnu, bez povětrnostních vlivů a se vším komfortem přístupu ke každému jednotlivému kolu.
Obr. 1: V kontajneru jsou pneumatiky zákazníků skladovány v suchu, temnu, bez povětrnostních vlivů a se vším komfortem přístupu ke každému jednotlivému kolu.

Ne každý pneuservis nebo autoservis má ovšem prostorové možnosti pro uskladnění stovek (v případě pneuservisů spíše tisíců) pneumatik. V husté zástavbě je to veliký problém, skladovacích prostor na periferiích je poměrně málo, v případě pronájmu jsou drahé a je nutno připočítat také logistiku. Pro pronajímatele je samozřejmě výhodnější skladovací halu naplnit rychloobrátkovým zbožím. To je na krátkodobé skladování ekonomicky nesrovnatelně výnosnější než kola nebo pneumatiky, které se otočí dvakrát ročně. Pro majitele volných pozemků nebo i brownfieldů existuje ovšem ještě jedna možnost, která je již velmi rozšířená. Je to skladování v kontejnerech.

Výhody kontejnerového skladování

Pokud Vás článek zaujal a přejete si pokračovat v jeho přečtení, přihlaste se.


Tento článek je přístupný pouze pro předplatitele Logo

Koupit předplatné

Máte už předplatné? Přihlásit se.

Další články