Opravy VN akumulátorů vozů VW

Společnost Porsche Česká republika představila v Tréninkové akademii v obci Zlatníky-Hodkovice opravárenský koncept vysokonapěťových akumulátorů elektrovozidel VW Group. Pozvání obdržela i naše redakce, a protože jde o téma, které vás zajímá, přinášíme více podrobností v této reportáži.

Opravy VN akumulátorů jsou pouze malou částí celkového konceptu elektromobility VW Group, který pokrývá také výrobu, technické poradenství, prodej, servis, vzdělávání, logistiku a recyklaci. Pro tři nejrozšířenější skupiny akumulátorů je recyklace nastavena takto: 12V olověné akumulátory se vykupují, pro 12V/48V Li-ion (LiFePO4) akumulátory je zajištěn centrální svoz k recyklační lince a VN Li-ion akumulátory umožňují výměnu co nejmenší části (článku, modulu) – vadná část putuje opět k recyklační lince.

Přehled VN akumulátorů

VN akumulátory s uvolněným opravárenským konceptem najdete na obr. 1. Pro přehlednost jde pouze o vybrané typy modelů vozů VW Group.

Obr 1: Přehled některých variant VN akumulátorů vozů VW Group.

Konstrukce VN akumulátorů

VN akumulátor (obr. 2) se skládá především z VN modulů, které jsou složeny z napěťových článků různých výrobců a různé konstrukce. Nezbytnou součástí jsou další komponenty, bezpečno

Pokud Vás článek zaujal a přejete si pokračovat v jeho přečtení, přihlaste se.


Tento článek je přístupný pouze pro předplatitele Logo

Koupit předplatné

Máte už předplatné? Přihlásit se.

Další články