Barva roku 2024 Starry Night

15. 2. 2024

Koncern Axalta, do kterého patří prémiový výrobce autoopravárenských lakovacích materiálů Standox, představil na konci ledna jubilejní, již desátou, automobilovou barvu roku Global Automotive Color of the Year 2024. Historicky poprvé se jí stal černý odstín Starry Night

Vítězný odstín pro rok 2024 Starry Night je velmi silná a moderní barva, obsahující světle modré a stříbrné efektové vločky, které vás vtáhnou do hlubin nekonečného vesmíru. Pohled na dynamický odstín černé hvězdné noci překračuje klasické i moderní designové styly, zcela pohltí vaši představivost a nechá vás se dotknout zcela nových výšin, jako byste chtěli prozkoumat celý vesmír, a to vše díky její povrchové úpravě, textuře a vzoru.

starry night lak

„Černá je druhou nejoblíbenější barvou při výběru nového automobilu a my jsme nadšeni, že odstín černé se stal naší barvou pro tento rok“, říká Dan Benton, Senior Manager, Global Color ve společnosti Axalta. „Starry Night je odstín, kde černá září, ale přesto je tak hluboce tmavá. Je částečně kosmická a částečně klasická, tak jako všechny od koncernu Axalta.“ Ten se se svými téměř 160 lety zkušeností v oblasti lakovacích materiálů a povrchových úprav řadí mezi přední producenty lakovacích materiálů. Nabízí svým zákazníkům neomezenou volbu barev.

Na skutečnost, že koncern Axalta udává koloristické trendy v automobilovém průmyslu jsme zvyklí již od roku 2015, kdy byla představena barva v odstínu Radiant Red. K určení budoucích barevných trendů společnost využívá své inovativní technologie, pokročilé receptury a v neposlední řadě přehled o barevných preferencích nejen globálního, ale i regionálních trhů.

www.servind.cz

Další články