Bilstein: kontrola podvozku

15. 4. 2024

automechanik drží pružinu Bilstein

Jaro je tu a spousta řidičů se právě teď rozhodla vyměnit zimní pneumatiky za letní, aby měla obutí odpovídající jarním a letním podmínkám. Ani v hektickém shonu, kdy se snaží obsloužit co nejvíce zákazníků, by ovšem servisy neměly zapomínat na jednu důležitou, jednoduchou a rychlou službu. Kontrola podvozku může posílit loajalitu zákazníků, zvýšit jejich bezpečnost a přispět dalšímu obchodu.

Zima si vybírá daň i na ocelových pružinách a tlumičích

Mechanický posyp komunikací má za následek rychlejší poškození antikorozní ochrany pružin a tlumičů. Totéž ostatně platí pro posypovou sůl, popř. pro solanku.

Vizuální kontrola nejdůležitějších součástí, jako jsou pružiny a tlumiče, netrvá nijak dlouho. Pro jistotu použijte šroubovák na důkladnou kontrolu závitů pružin. V případě pochybností tak můžete odhalit i skrytou prasklinu pružiny. Proč toho nevyužít a při této příležitosti také nezkontrolovat, zda se otvory pro odvod vody z misky pružiny neucpaly nečistotami ze silnice? Zákazníci takovou službu jistě ocení, zvláště když je pružina stále v pořádku.

poškozená pružina
Poškozená pružina

Poškozené pružiny

I když kontrola tlumičů zabere trochu více času, rozhodně si kontrolu rovněž zaslouží. Případné netěsnosti, poškozené kryty a opotřebované dorazy lze odhalit na první pohled. V případě pochybností je pak jistějším řešením prohlídka na testovací stolici. Pokud se zjistí pokročilá koroze desky pružiny, je již další kontrola nevyhnutelná.

Proč Bilstein?

Kontrola podvozku může odhalit potřebu výměny komponent odpružení, měli byste se rozhodnout pro výrobek s nekompromisní kvalitou a dlouhou životností. Přesně to nabízejí vinuté pružiny Bilstein B3. Jejich konstrukce je stejná jako u pružin pro prvovýrobu (OE), takže jsou zárukou stejných jízdních vlastností jako u nového vozu.

Bezpečnost a pohodlí: vinuté pružiny Bilstein B3 nabízejí extrémně vysokou odolnost vůči zlomu díky použití obzvláště kvalitních chrom-vanadových či chrom-křemíkových ocelí.

Bilstein pružiny

Nekompromisní kvalita OE: zaručuje nejen identickou konstrukci pružiny jako při výrobě pro prvovýrobu, ale také vysoce kvalitní a robustní povrchovou úpravu ocelové pružiny.

Pro širokou škálu vozidel: výrobní portfolio zahrnuje veškerá technická provedení pružin, jako jsou válcové s pravidelným tvarem válce, kuželové se zúžením na jednom konci a také speciální mini-block pružiny, které při stlačení zapadají do sebe. To zajišťuje vysokou úroveň pokrytí trhu a rovněž spolehlivou dostupnost.

Vysoká odolnost: účinná prevence ztráty rozměru pružiny je důsledkem tepelného ustálení materiálu po procesu formování a pečlivé zpevnění povrchu a jeho ochranná úprava při procesu výroby zajišťují nadprůměrnou životnost.

A samozřejmě…

Když je poškozena pouze pružina na jedné straně vozidla, je vždy nutné vyměnit pružiny a tlumiče na obou stranách nápravy. V opačném případě není zajištěno bezpečné řízení vozidla.


www.bilstein.com

Další články