Bilstein školení pro autodílny

16. 9. 2023

Nikdo se nerodí jako mistr

Dnešní auta jsou stále složitější a zvládnout potřebný rozsah znalostí je náročné. Dobrá kvalita práce představuje důležitý předpoklad trvalé loajality zákazníků. Je proto nezbytné neustále se vzdělávat. Společnost BILSTEIN nabízí nezávislým autoopravnám ucelenou řadu školení pro oblast odpružení vozidel. Na jedné straně to mechanikům pomůže provádět správně diagnózu a vyhnout se chybám při instalaci. Na druhou stranu to pomáhá k hledání obchodních příležitostí a správné komunikaci se zákazníky.
„Odpružení je komplexní systém, kde všechny komponenty musí vzájemně harmonicky interagovat. Pokud vyměníte jednu součást, ovlivní to celý systém. My v BILSTEIN Academy jsme profesionálové v oblasti odpružení a své znalosti sdílíme bezplatně s nezávislým trhem. Protože dílna, která rozumí svému řemeslu, pomáhá všem zúčastněným,“ vysvětluje Rainer Popiol, vedoucí Bilstein Academy.

Virtuální tréninkové kurzy pro mechaniky

BILSTEIN pravidelně pořádá virtuální školení pro mechaniky. Tato školení jsou zdarma a poskytují komplexní pohled na konkrétní téma související s odpružením za pouhou hodinu. Virtuální školení vede jeden z trenérů z Akademie BILSTEIN s využitím praktických příkladů a interaktivních prvků k zajištění zábavného výukového zážitku. Otázky lze zodpovědět přímo a diskutovat také díky nejmodernějšímu softwaru.
Další termíny bezplatných virtuálních školení BILSTEIN jsou:

 • Pasivní systémy odpružení – konstrukce a funkce tlumičů, montáž:
  • září 2023, 15:00 – 16:00
 • Aktivní systémy odpružení – konstrukce a funkce tlumičů, montáž:
  • září 2023, 15:00 – 16:00
 • Systémy vzduchových pružin v osobních automobilech. Design a funkce, instalace:
  • září 2023, 15:00 – 16:00
 • Diagnostika zavěšení, informace o instalaci, zamezení chybám při instalaci:
  • října 2023, 15:00 – 16:00 hodin
 • Specialista na odpružení na ladění odpružení:
  • října 2023, 15:00 – 16:00 hodin
 • Produktové školení: Další obchod s kompletním sortimentem Bilstein:
  • listopadu 2023, 15:00 – 16:00

Na workshopy se lze registrovat přímo na webových stránkách:

https://workshop.bilstein.com

Školicí kurzy na místě

Kromě virtuálních školení nabízí Bilstein také osobní školení, a to buď ve školicích místnostech Bilstein Academy, nebo přímo na místě u dílen, prodejců nebo organizací. Součástí těchto školení jsou kromě teoretické části také praktické ukázky a/nebo prohlídky továrny.
Akademie Bilstein je aktivní po celém světě a má rozsáhle vyškolené místní trenéry v různých zemích. Jsou obeznámeni se specifickými funkcemi trhu a trénují workshopy na místě ve svém rodném jazyce. Vyžádejte si bezplatnou schůzku s osobním školením zde: https://bilstein.com/de/kontakt.

E-školení 24/7

Nabídka školení Bilstein je doplněna moderním systémem e-školení. Po bezplatné registraci uživatelé procházejí šesti moduly svým vlastním tempem s konečnou kontrolou vzdělávacího cíle. Patří mezi ně témata jako „Základy technologie odpružení“ a „Testování odpružení a diagnostika poškození osobních automobilů“, každé zabere přibližně 20 minut.
E-školení je k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu v němčině, angličtině a španělštině a lze jej doplnit certifikátem. Zájemci se mohou registrovat zde:


https://academy.bilstein.de/

Další články