Bridgestone Potenza pro e-SUV Maserati

23. 5. 2024

Značka Bridgestone, globální lídr v oblasti prémiových pneumatik a řešení pro udržitelnou mobilitu, byla společností Maserati pověřena, aby vyvinula speciální 20“ pneumatiky pro její první zcela elektrické SUV, Maserati Grecale Folgore.

Šité na míru

Po nedávno realizovaných projektech pneumatik pro originální výbavu supersportovního vozu Maserati MC20 a modelu Maserati Grecale požádala značka Maserati svého dlouhodobého partnera o pneumatiku, která by dokázala vylepšit silniční jízdní vlastnosti jejího historicky prvního zcela elektrického SUV. Odpovědí značky Bridgestone jsou na zakázku vyvinuté pneumatiky Bridgestone Potenza Sport ENLITEN, vlajková loď v segmentu ultra vysoce výkonných pneumatik.

Pneumatika vychází vstříc specifickým požadavkům modelu Maserati Grecale Folgore a zlepšuje jeho provozní vlastnosti díky využití technologie ENLITEN, která je výsledkem inovativního přístupu značky Bridgestone k vývoji pneumatik. Kombinace několika nejmodernějších technologií v konstrukci této pneumatiky poskytuje řidičům modelu Maserati Grecale Folgore maximální bezpečnost ve spojení s vynikajícími provozními vlastnostmi a současně zlepšuje i přínosy v oblasti udržitelnosti.

Urychlování elektrické revoluce

Značky Bridgestone a Maserati spojuje kromě úspěšného dlouhodobého partnerství také intenzivní zaměření na elektrifikaci. Pneumatika Bridgestone vyvinutá specificky pro nové Maserati Grecale Folgore se může pochlubit velmi nízkým valivým odporem, což dokládá nejvyšší hodnocení A na informačním štítku EU. Dojezd elektromobilu Maserati Grecale Folgore na jedno nabití se tím prodloužil až na 500 km.1

Bridgestone v rámci svého komplexního přístupu investuje do zvyšování hospodárnosti elektrické mobility a zlepšování její dostupnosti pro řidiče a vozové parky. Společnost Bridgestone je průkopníkem prémiových pneumatik a jejich technologií pro elektromobily včetně speciálních řešení pro vozové parky a mobilitu. Bridgestone současně navazuje partnerství s předními výrobci elektromobilů a rozvíjí maloobchodní a servisní síť tak, aby byla připravena na elektromobily. Maserati je první italskou luxusní značkou, která uvádí na trh 100% elektrické vozy se závazkem vyrábět od roku 2025 elektrické verze všech svých modelů a pouze elektromobily nejpozději od roku 2028.

Digitální vývoj

Společností Bridgestone patentované technologie virtuálního vývoje pneumatik byly kombinovány s jízdním simulátorem Maserati, aby mohla být tato specifická pneumatika vyvíjena a testována v digitálním prostředí. Díky tomu stačilo vyrobit menší počet fyzických prototypů a zúžil se i rozsah jejich testování. Tím klesla spotřeba surovin a snížily se emise CO2. Navíc se zkrátila doba potřebná pro uvedení pneumatiky na trh.

Vyrobeno v Itálii

V souladu s hlubokými italskými kořeny a dlouhou historii značky Maserati bylo Maserati Grecale Folgore navrženo a je vyráběno v Itálii, což platí i pro speciální pneumatiky Bridgestone Potenza Sport ENLITEN dodávané pro tento model.

www.bridgestone.cz

Další články