Ferdus KAPPA500/WT52E

10. 4. 2024

Společnost Ferdus přichází s novinkou – čtyřsloupovým zvedákem KAPPA500/WT52E – šikovně kombinujícím základní, střední i vyšší prvky výbavy, který si poradí i s prodlouženými verzemi dodávek nebo jiných LUV.

Zvedák disponuje nosností 5 000 kg, přízdvih zvládne o dvě tuny méně. V obou případech jde o hodnoty, jenž s přehledem stačí na současnou produkci osobních i lehkých užitkových vozidel. Nejinak je tomu u délky, šířky a výšky. První ze sledovaných parametrů dosahuje hodnoty 5 200 mm. Prakticky však lze zvednout vůz s rozvorem až o 300 mm delším, než je u obdobných zařízení obvyklé. Jednak kvůli patkám plošin, které v žádné poloze nezasahují do vnitřního prostoru pod vozem, a také díky extrémnímu vybrání pro točnice. To končí jen 50 mm od okrajů. Plošiny jsou široké 550 mm, vzdálenost mezi nimi může být libovolně nastavena. Nájezd začíná ve výšce pouhých 245 mm, hlavní plošiny vystoupají do 1 800 mm, přízdvih přidá dalších 450 mm. Poradí si tak s nízkými podvozky, stejně jako s opravdu velkými koly. Mezi další zajímavé prvky výbavy určitě patří masivní kluzné plochy pod kola s natáčením v úhlu až tří stupňů. Potěší rovněž nastavitelné vybrání plošin s řadou různě širokých výplní a vysokou variabilitou, díky němuž na zvedák pasují všechny aktuálně dostupné točnice.

Pohon zvedáku je vzduchově-hydraulický. Hlavní zvedací hydraulický píst se podařilo šikovně uložit pod jednu z plošin. Na něj navazuje rozvod ocelového lana do všech čtyř sloupů. Každý z nich je vybaven pneumatickou bezpečnostní západkou. Ty lze navíc vzájemně synchronizovat pomocí nastavení závitových tyčí, na kterých jsou upevněny západkové hřebeny. Přízdvih je řešen stejně efektně i efektivně. Přesné pojezdové kolejnice a madlo usnadňují horizontální manipulaci, vertikální pohyb zajišťuje pohodlný a vysoce ergonomický pedálový ovladač. Ani zde nechybí zabezpečení západkami.

Zvedák si můžete prohlédnou a prakticky vyzkoušet v největším showroomu autoservisní a pneuservisní techniky na Moravě – chropyňském FERDUS EXPO.

Na on-line video představení zvedáku se podívejte zde:

www.ferdus.cz

Další články