Inovace STOP&GO – odpuzování kun

3. 6. 2024

kuna s bílou náprsenkou

Nový provozní přepínač usnadňuje zapínání a vypínání ochranných systémů na odpuzování kun, což usnadňuje práci v motorovém prostoru při opravě vozidla.

Malé elektrické výboje či elektrické impulsy můžou být při zapnutém vysokonapěťovém zařízení na odpuzování kun v motorovém prostoru během oprav nebezpečné. Proto je třeba systém předem buď odmontovat nebo vypnout. Nový provozní přepínač doplněný v rámci inovace přidává možnost jednoduchého přepnutí zařízení 7 PLUS-MINUS a 7 PLUS-MINUS CLIP z provozního do bezpečného stavu.

„Provozní přepínač nyní umožňuje mechanikům rychle a bezpečně dočasně deaktivovat ochranný systém proti kunám nainstalovaný ve vozidle. Místo toho, aby museli odpojovat černý vysokonapěťový kabel zařízení ze žlutého pouzdra, mohou ovládat přepínač před a po opravě jediným pohybem. To nejen usnadňuje práci v motorovém prostoru, ale zároveň nabízí okamžitou ochranu kunám díky rychlé opětovné aktivace zařízení,“ vysvětluje Markus Spies, ředitel společnosti Norbert Schaub GmbH, která dodává řešení na ochranu proti kunám pod názvem STOP&GO.

Frekvenční modulace šetrná ke zvířatům

Aktualizovaná vysokonapěťová zařízení mají šest nerezových kontaktních destiček, které při dotyku vyzařují neškodný krátký elektrický impulz. Díky integrovanému obvodu panikové ochrany je výboj nedodává se neustále, což dává kuně dostatek času na útěk. Ultrazvukové vlny ve frekvenční rozsahu zvířecích varovných zvuků kuny varují před ‚maximálním nebezpečím‘. Frekvenční modulace navíc omezuje, aby si zvířata na zvuky zvykla.

ochranný systém na odpuzování kun

Jednoduchá instalace

„Kromě přepínače je instalace zařízení nově také uživatelsky přívětivější,“ vysvětluje Markus Spies. „Zařízení mají nyní zabudované dotykové snímače, což znamená, že spojení na svorku 15 již není potřeba.“

Systém 7 PLUS-MINUS CLIP je také vybaven inovovanými upevňovacími sponami, které umožňují instalaci bez nářadí a možnost flexibilního rozšíření. Oba systémy – 7 PLUSMINUS a 7 PLUS-MINUS CLIP – jsou vodotěsné se stupněm ochrany IP65 a jsou schváleny GTÜ.

Zařízení 7 PLUS-MINUS CLIP je k dispozici ihned, 7 PLUS-MINUS bude v prodeji od poloviny června.

www.stop-go.de

Další články