Kärcher uvádí na trh udržitelný vysavač

9. 8. 2023

Společnost Kärcher představuje nový vysavač pro vysávání suchých nečistot pro profesionální použití při úklidu budov, T 11/1 Classic HEPA Re!Plast. Vysavač je přínosem v oblasti udržitelnosti, protože je ze 60 % vyroben z recyklovaného plastu. S vysokým podílem recyklovaného materiálu je jeho výroba šetrná k životnímu prostředí a je stejně robustní a účinný jako standardní modely. Navíc je vybavený filtrem HEPA-14, který zabezpečuje mimořádně účinné čištění vzduchu, a umožňuje tak použití v hygienicky citlivých prostorech.

Účinný filtr HEPA-14 pro čistý vzduch

S filtrem HEPA-14 splňuje tento vysavač mimořádně vysoké hygienické standardy a spolehlivě odstraňuje 99,95 % všech částic o průměru 0,1 až 0,3 mikrometru – například aerosoly, bakterie a viry – podle normy DIN EN 1822-2019, která předepisuje požadavky pro vzduchové filtry pro odlučování částic. Díky tomu se tento vysavač pro vysávání suchých nečistot hodí také pro použití v hygienicky citlivých prostorech, jako jsou nemocnice, školy a školky nebo pečovatelské domy. Stejně tak je využitelný ve všech kancelářských prostorech, kde chce zaměstnavatel zajistit maximálně čisté a zdravé prostředí pro své zaměstnance. Výměna filtru HEPA-14 je jednoduchá a provádí se bez použití nářadí.

Flexibilní a lehký pro mobilní použití

S objemem 11 l a hmotností 4,2 kg je vysavač pro vysávání suchých nečistot lehčí než srovnatelné modely a lze jej bez námahy přenášet po schodech nebo přes překážky. Ergonomické držadlo usnadňuje přemisťování mezi jednotlivými místy použití a zabezpečuje flexibilní a pohodlnou práci. Vysavač pro vysávání suchých nečistot je s hlučností 62 dB(A) vhodný také pro prostory citlivé na hluk nebo pro čištění během dne. Tím se šetří sluch úklidových pracovníků a omezuje se rušení osob v okolí.

Udržitelný díky recyklovanému materiálu

T 11/1 Classic HEPA Re!Plast je ze 60 % vyrobený z recyklovaného materiálu. Při výrobě každého vysavače se ušetří 1,425 kg nového plastu a jsou minimalizovány emise CO2 a spotřeba vody. Recyklovaný plast se vyrábí z odpadního materiálu, který vzniká při výrobním procesu, např. ze zmetků, prořezu a přebytků. Díky tomu zůstává odpad, který by jinak skončil na skládce, ve výrobním cyklu. Recyklovaný materiál má stejnou kvalitu jako nový plast.

Používání recyklovaného plastu je součástí iniciativy „Reduce, Reuse, Recycle“ v rámci strategických cílů společnosti Kärcher ohledně udržitelnosti. Společnost ve svých výrobcích snižuje a důsledně nahrazuje podíl nových plastů. Od roku 2012 se podařilo podíl recyklovaného plastu zčtyřnásobit.

 T 11/1 Classic HEPA Re!Plast
Maximální příkon850 W
Objem nádoby11 l
Množství vzduchu40 l/s
Podtlak235 mbar
Hmotnost4,2 kg
Délka kabelu7,5 m
Hlučnost62 dB(A)
Rozměry (D × Š × V)375 mm × 285 mm × 385 mm

www.karcher.cz

Další články