Motorservice: vynikající kvalitou dat v TecDoc

14. 12. 2024

Společnost MS Motorservice International GmbH byla v listopadu letošního roku vyznamenána společností TecAlliance za vysokou kvalitu dat v katalogu TecDoc. Specializuje se na náhradní díly a splňuje přísná kriteria pro všechny své značky, což odpovídá asi 34 000 sortimentním položkám. Pro dvě značky obdržela zlatý status „Premier Data Supplier (PDS)“, pro zbylé čtyři stříbrný status „Certified Data Supplier (CDS)“. V roce 2024 má získat nejvyšší stupeň certifikace pro všechny značky.

Katalog TecDoc je přední světový katalog náhradních dílů pro trh s autopříslušenstvím. Jeho prostřednictvím si prodejci a servisy objednávají náhradní díly. Na základě údajů o produktu poskytnutých výrobci se rozhodují o nákupu. Přitom je pro ně důležité, že mohou rychle a spolehlivě srovnávat příslušné výrobky a být si jistí správností jejich charakteristik. To všechno je možné jen tehdy, pokud jsou data v katalogu optimálně spravována. Jako kontrolní nástroj zavedla proto společnost TecAlliance odpovídající certifikáty.

Transparentnost a srovnatelnost

Po ukončení aktuálního kola certifikací koncem listopadu se společnost Motorservice u výrobků svých značek Kolbenschmidt, Pierburg, BF a TRW Engine Components stala „Certifikovaným poskytovatelem dat (CDS)“ a splňuje tím již nyní ve velké míře požadavky na správu dat v katalogu TecDoc. U svých značek Turbo by Intec a Reman by Intec se jí podařilo dosáhnout nejvyššího možného standardu „Premier Data Supplier (PDS)“. V polovině roku 2024 to má být u všech značek standardem. Proto musí Motorservice splnit bez výjimky všechna kritéria s ještě přísnějšími požadavky na obsah.

„Při více než deseti milionech datových záznamů je to pro nás sice náročné, našim zákazníkům však chceme tuto službu v každém případě nabídnout – dobrá rozhodnutí se přece přijímají na základě správných informací,“ zdůrazňuje Peter Schulz, vedoucí oddělení správy dat u společnosti Motorservice. Sem patří mezi jiným datové obsahy, jako jsou atributy výrobků, reference OE, mediální aktiva, propojení výrobků a mnoho dalšího.

O katalogu TecDoc

Katalog TecDoc je přední světový katalog pro trh s autopříslušenstvím s více než 220 000 typy vozidel, 10,5 miliony položkových dat od více než 1000 značek a s více než 500 miliony odkazů. Byl vyvinut společností TecAlliance. Kola certifikací, jako jsou CDS a PDS, se konají jednou za čtvrt roku. Dosažené certifikáty je nutné stále potvrzovat.

www.rheinmetall.com

Další články