MS Motorservice: snímače otáček kol v kvalitě OE

8. 4. 2024

Společnost MS Motorservice International GmbH rozšířila svůj výrobní program o 35 snímačů otáček kol. Nové produkty se vyznačují obzvlášť bezporuchovou elektronikou a v této chvíli pokrývají celosvětově vozový park přibližně 270 milionů automobilů.

Klíčové snímače

Snímače otáček kol patří k nejdůležitějším snímačům ve vozidle. Jejich signál slouží jako vstupní veličina pro bezpečnostní a komfortní systémy, jako je protiblokovací systém (ABS), elektronický stabilizační program (ESC – Electronic Stability Control), systém regulace prokluzu kol (ASR), nebo v systému kontroly tlaku v pneumatikách (RDKS). Tak přímo přispívají k bezpečnosti provozu, komfortní jízdě a optimální spotřebě paliva.

Aktivní a pasivní provedení

Nové snímače otáček kol jsou u společnosti MS Motorservice k dostání v aktivním a pasivním provedení. Pasivní snímače jsou takové, které se skládají jen z pasivních prvků bez stálého napájení. Aktivní snímače pak obsahují integrovanou elektroniku, která je nepřetržitě napájena. Výstup signálu má podobu obdélníkového impulzu.

Kromě toho existují snímače s kabelem nebo přímým zasunutím do konektoru pro levou nebo pravou stranu vozidla, pro montáž na přední či zadní nápravě a s různými druhy výstupu signálu: obdélníkový impulz, PWM, protokol AK. Použitím kvalitních materiálů a špičkových technologií výroby i testování přesně podle specifikací OE mají snímače odolnou elektroniku se stabilním signálem.

www.rheinmetall.com

Další články