Nové značení modelů Volvo

27. 2. 2024

 přejmenování plně elektrických modelů XC40 Recharge a C40 Recharge na EX40

Automobilka Volvo Cars představuje nový způsob značení svých plně elektrických a hybridních vozů, aby zákazníkům usnadnila orientaci v názvech modelů

V souladu s transformací značky a cílem stát se do roku 2030 výrobcem výhradně plně elektrických automobilů automobilka přistupuje k efektivnějšímu a standardizovanému označování svých modelů. Dochází tedy k přejmenování plně elektrických modelů XC40 Recharge a C40 Recharge na EX40 a EC40, což jsou názvy, které plně zapadnou do rodiny dalších plně elektrických modelů: EX30, EX90 a EM90. Označení XC40 se bude nadále využívat u motorizací se spalovacím motorem.

Postupná elektrifikace Volvo

Jde o krok, který odráží postupný přerod značky ve výrobce plně elektrických vozů. O tom svědčí i fakt, že v roce 2023 představovaly plně elektrické vozy 16 % jejího celkového globálního prodeje, což v meziročním srovnání znamená nárůst 70 % oproti roku 2022. Výše zmíněné modely, EX30, EX90 a EM90, se letos dostanou na silnice, čímž dojde k rozšíření počtu našich plně elektrických modelů v běžném provozu na pět. Mimoto se objeví několik dalších modelů.
Součástí aktualizovaného značení našich modelů je také odstranění znaku Recharge z plug-in hybridních modelů, které nyní budou označovány jednoduše znakem T6 nebo T8, což ukazuje na jejich výkonnostní zařazení.

Jasné pojmenování

Smyslem nového, efektivnějšího standardu značení modelů je usnadnit stávajícím i novým zákazníkům při nákupu nového vozu Volvo rozlišení mezi plně elektrickými a hybridními vozy.

„Naše budoucnost je ryze elektrická a my se rychlým tempem pohybujeme k naplnění našich ambicí pro rok 2030,“ uvádí Björn Annwall, náš obchodní ředitel a zástupce generálního ředitele. „Sladěním názvů našich prvních průkopnických elektrických modelů s našimi novějšími elektrickými vozy zjednodušíme zákazníkům orientaci v našem portfoliu, které průběžně elektrifikujeme a modernizujeme.“

Softwarový balíček Performance

Mimoto značka představuje nový softwarový balíček Performance pro zvýšení výkonu variant EX40 a EC40 Twin Motor, který bude na vybraných trzích součástí aktualizace předchozího modelového roku. Softwarový balíček Performance zvyšující výstupní výkon o 25 kW přispěje k rychlejší akceleraci, přičemž zahrnuje také unikátní mapování akceleračního pedálu pro zajištění jeho rychlejší odezvy a unikátní jízdní režim Performance, s nímž bude možné využít plný výkon 325 kW.
Na vybraných trzích bude softwarový balíček Performance nabízen prostřednictvím aplikace Volvo Cars jako na přání dostupný upgrade při objednání nového vozu. Majitelé plně elektrických vozů C40 a XC40 Recharge předchozího modelového roku MY24 si mohou balíček rovněž zakoupit a stáhnout do vozu v pohodlí svého domova.

Vylepšení hybridů

Za zmínku stojí také další vylepšování našich hybridních produktů. Mild hybridní motorizace B5 modelů XC60 a XC90 nyní využívají efektivnější spalovací cyklus motoru, následkem čehož dochází ke snížení emisí CO2 a zlepšení spotřeby paliva přibližně o 4 % u modelu XC60 a o 2 % u modelu XC90 (na základě metodiky WLTP*).

www.volvocars.com

Další články