Bilstein představuje novinku

15. 11. 2023

Německý výrobce náhradních dílů přnáší novinku v podobě servisní sady hydraulického filtru a oleje pro spojku Haldex pro modely: Ford Kuga I, Land Rover Freelander II a různé modely Volvo.

Funkce

Tato servisní sada, která je vhodná pro hydraulické spojky pohonu všech kol čtvrté generace, obsahuje 850 ml vysoce kvalitního maziva a hydraulický filtr s víčkem a šrouby, což z ní činí ideální řešení údržby pro majitele vozidel a servisy.

Příčina poruchy

Zajímavé je, že výše uvedení výrobci vozidel nedoporučují pro systém pohonu všech kol Haldex pravidelné servisní prohlídky. Místo toho tento systém popisují jako „s doživotní náplní“ nebo „položka nepodléhající servisu“.

Běžně se však stává, že filtrační médium je po ujetí 80 000 km již zanesené a způsobí poškození hydraulického čerpadla. Proto se v zájmu prodloužení životnosti systému doporučuje vyměnit olej a filtr spojky Haldex každých 30 000 mil 48 000 km nebo každé tři roky, podle toho, co nastane dříve. Tím se sníží riziko poruchy čerpadla a prodlouží se životnost systému Haldex a ložisek.

Další technické informace naleznete na: partsfinder.bilsteingroup.com

www.febi.com

Další články