SERVIND opět úspěšně

16. 11. 2023

Začátkem léta byly tuzemské společnosti zvány do již 18. ročníku soutěže PwC Firma roku 2023, kterou tradičně pořádají Hospodářské noviny. Soutěž se svým všeoborovým a regionálním zásahem řadí k největším podnikatelským kláním v zemi.

SERVIND od roku 2021

„Soutěže Firma roku jsme se poprvé zúčastnili v roce 2021. Ačkoliv se nám tehdy z krajského kola nepodařilo postoupit do celorepublikového, neodešli jsme ze soutěže s prázdnou. Během slavnostního galavečera jsme před dvěma lety převzali ocenění Ekonomicky nejúspěšnější firma Středočeského kraje 2021. Když jsme byli letos v létě osloveni zúčastnit se soutěže znovu, neváhali jsme ani chvíli. Naše účast se vyplatila, podařilo se nám ocenění ekonomicky nejúspěšnější firmy obhájit.“, říká Vít Modrák, ředitel průmyslové divize společnosti SERVIND s.r.o.

Důvěryhodný partner

Nedílnou součástí hodnocení firem je také tzv. „scóring“, který zkoumá finanční ukazatele firem. A právě z hodnocení těchto ukazatelů vyšla společnost Servind v rámci firem Středočeského kraje podruhé nejlépe. V ekonomické a finanční úspěšnosti jsou zohledněny parametry jako rentabilita vlastního kapitálu a aktiv, běžná likvidita, pohotová likvidita a celková zadluženost, ale i jejich struktura, obrátka aktiv z tržeb, provozní marže a produktivita práce a řada dalších. Stručně řečeno jde o zjištění celkové kondice společnosti. Takto oceněné společnosti se řadí mezi maximálně důvěryhodné a finančně stabilní obchodní partnery, vhodné k obchodní spolupráci. A to jak ve vztahu k zákazníkům, tak i ke svým dodavatelům.

„Jsem hrdý, že jsme již podruhé uspěli mezi mnoha dalšími silnými společnostmi a byla tak oceněna naše práce. Rád bych za to poděkoval především naším kolegům a samozřejmě i našim zákazníkům, kteří společně stojí nejenom za tímto oceněním, ale také za dlouhodobým úspěchem naší společnosti u nás v České republice a na Slovensku. Velice si ocenění vážíme a je pro nás závazkem a zároveň výzvou i v naší další činnosti.“, doplňuje Vít Modrák.

www.servind.cz

Další články