Rozsáhlý program pro oblast karoserií a lakování

Od 10. do 14. září 2024 má Automechanika ve Frankfurtu co nabídnout profesionálům také v sektoru oprav karoserií a lakování: Přednášky o opravách elektrovozidel, praktické workshopy a mnoho dalších prezentací na téma veteránů, včetně předváděcích vozů. Fanoušci Automechaniky si nyní mohou sami vybrat jedno z vozidel v online hlasování. Letošní novinkou bude možnost využití salonku pro setkání odborníků nebo volný program v pátek po ukončení výstavní doby.

„Školení a další vzdělávání, a také transformace odvětví, jsou základními tématy, která jsme definovali pro celou značku Automechanika se 14 veletrhy po celém světě. Ve Frankfurtu se tento koncept jasně odráží v hale 11. Během několika posledních měsíců náš tým spolupracoval s odborníky z oboru a médií, aby vytvořil zajímavý a rozmanitý program na všechny aktuální témata,“ říká Michael Johannes, viceprezident pro mobilitu a logistiku, Messe Frankfurt.

Centrální scéna v hale 11.1

Téma elektromobility se prolíná napříč celým segmentem oprav karoserií a lakování – dva specialisté přednesou prezentace o technických řešeních a nákladech na opravy elektrovozidel. Kromě toho proběhne panelová diskuze s mezinárodními zástupci předních výrobců laků a klíčových hráčů z karosářského průmyslu na téma oprav po dopravních nehodách. Na „Schadentalku“ se bude rovněž diskutovat o změnách v tomto odvětví. Tradiční páteční beseda bude letos rozšířena o takzvané ‚Schadenspoty‘. A konečně přímo u pódia budou vystavovat výrobci barev, kteří jsou po dvacetileté přestávce zpět na Automechanice.

Své místo v programu na pódiu bude mít i oblast veteránů. V panelové diskusi budou mladí podnikatelé hovořit například o vizích, nových obchodních modelech a své vášni pro historická vozidla. Profesor Wolfgang Henseler, výkonný kreativní ředitel agentury Sensory Minds, vysvětlí, jak se mohou klasická auta stát investicí prostřednictvím tokenů, a Andy Schwietzer z PS.Speicher bude mluvit o historických motocyklech jako investici. Nakonec Tobias Reichle a Florian Urbitsch, generální ředitelé ‚Nationales Automuseum The Loh Collection‘, vysvětlí, jak zpřístupnili veřejnosti sbírku Friedhelma Loha. Celým programem v sále bude provázet moderátorka, herečka a závodní jezdkyně Eve Scheer.

Živé prezentace karoserie, laku a veteránů

Kromě programu na pódiu bude kladen důraz také na živé zážitky. K vidění bude zajímavý výběr klasických veteránů i těch nejlepších skvostů ze soukromých sbírek, včetně vozidla z ‚Nationales Automuseum The Loh Collection‘. O tom, který vůz z muzea bude k vidění, rozhodne veřejnost. Hlasovat lze do 1. srpna 2024 na následující stránce ZDE.

Vybírat lze z 19 vozů – namátkou vybíráme: Aston Martin DB4 GT Zagato, Bugatti Type 57C Aravis, Ferrari F1-2000 Michaela Schumachera a zbrusu nový Mercedes AMG One.

Na veletrhu bude možné obdivovat také oceňovanou Alfu Romeo Giulietta SZ od italského sběratele Corrada Lopresta a dva klasické motocykly. V pátek a v sobotu se na výstavišti „zastaví“ dalších 100 historických vozidel v rámci první rally ‚Rhein-Main-Klassik‘.

V lakovací kabině od společnosti Saicozero může lakýrnická branže ukázat to nejlepší. „Jsme rádi, že můžeme naši společnost zastupovat na výstavě Automechanika 2024 plně funkčním, nejmodernějším lakovacím boxem ve venkovním prostoru haly 11. Díky tomu bude poprvé během veletrhu možné živé lakování,“ říká Zoe Ghilardi, manažer marketingové komunikace, Saicozero.

Profesionálové v oblasti karoserií a lakování, kteří hledají praktické školení, se mohou také zúčastnit bezplatných certifikovaných workshopů v hale 11. Mezi témata patří práce na elektrovozidlech, kalkulace nákladů na opravy pomocí umělé inteligence, lakování a digitalizace, dokončovací a lešticí techniky, kalibrace ADAS a diagnostika elektroniky. Mezi nová témata patří chytré opravy, udržitelné (tepelné) opravy plastů, nárazníků a krytů světlometů, lepení a také karosářské pracoviště pro opravy elektrovozidel.

Vrcholem doprovodného programuz je Afterwork Friday, na který jste všichni zváni. Čeká vás živá hudba a bohatý večerní program.

www.automechanika.com

Další články