TEMOT International: nový přírůstek

10. 4. 2024

TEMOT International, přední světová společnost v odvětví automobilového aftermarketu, oznamuje strategickou spolupráci s brazilskou společností Fortbras Autopeças S.A. S účinností od 1. dubna 2024 se společnost Fortbras stala akcionářem společnosti TEMOT International. Tato skutečnost představuje významný milník v úsilí společnosti o expanzi v Latinské Americe.

O Fortbras Autopeças S.A.

S více než 25 lety zkušeností v distribuci automobilových náhradních dílů se Fortbras Group stala klíčovým hráčem v brazilském sektoru aftermarketu. Fortbras, původně tvořený pěti regionálními značkami, dosáhl pozoruhodného růstu s podporou mezinárodního finančního investora Advent. Tato strategie růstu vedla k masivním investicím do distribuční sítě a systémů, pečlivě vybraným obchodním partnerům, vysoce kvalifikovanému managementu s vizí a strategií a kvalifikovaným zaměstnancům po celém brazilském území.

Skupina zaměstnává na 5000 zaměstnanců, včetně prodejní síly více než 1 500 zástupců. Fortbras se může pochlubit impozantní sítí 244 poboček ve 175 městech ve 20 z 26 brazilských států. Zajišťuje rychlou a efektivní distribuční síť prostřednictvím vozového parku s více než 250 dodávkovými vozy, které obsluhují komplexní katalog více než 300 000 položek.

Fotios Katsardis, CEO a prezident TEMOT International, k tomu řekl „Jsme potěšeni, že můžeme přivítat Fortbras Autopeças S.A. do rodiny TEMOT International a poděkovat managementu společnosti za jejich důvěru. Vysoká odbornost a respekt v brazilském sektoru aftermarketu se hladce shodují s hodnotami vážených globálních akcionářů. Toto synergické partnerství nepochybně obohatí náš globální ekosystém a vytvoří další hodnotu, bude přínosem pro naše globální obchodní partnery a nabídne inovativní tržní řešení. Společně jsme odhodláni lépe sloužit automobilovému průmyslu poprodejních služeb“.

www.temot.com

Další články