UFI Filters pro elektromobilitu

7. 5. 2024

Italská společnost UFI Filters, lídr oblasti filtrace a tepelného managementu, stejně jako technologií pro filtraci vodíku, udělala další krok vpřed v oblasti elektrombility představením systému chlazení převodového oleje na Audi a Porsche Premium Platform Electric (PPE).

Platforma OOP je díky svojí modularitě využitelná u velkého počtu prémiových a luxusních modelů elektromobilů. Každý nový model střední třídy, jako je Porsche Macan EV, Audi Q6 e-tron, A6 e-tron Avant a A6 e-tron Sportback – stejně jako verze RS – bude mít namontovaný chladič UFI na převodovkách spřažených s elektrickými pohony. Systémy tepelného managementu UFI jsou vyráběny v moderním závodě v Opole v Polsku pomocí technologie vakuového pájení hliníku.

Špičková efektivita

Chladiče UFI hrají klíčovou roli při udržování teploty převodového oleje v optimálních provozních hodnotách.

Přední chladič se skládá z hliníkových lamel s 11 vrstvami pro průchod oleje a 10 pro chladicí kapalinu, zatímco zadní chladič se skládá ze 14 vrstev pro olej a 13 pro chladicí kapalinu. Chladiče jsou uspořádány v diagonálních protiproudech. To znamená, že olej a chladicí kapalina proudí v opačných směrech a vzájemně se kříží ve střídajících se vrstvách. Tato konfigurace prodlužuje dobu kontaktu kapalin pro proces přenosu tepla. Zlepšuje se tak účinnost chladiče.

Giorgio Girondi, předseda skupiny UFI Filters Group, k tomu říká: „Technologické inovace a progresivní myšlení jsou součástí DNA UFI a tento projekt e-mobility je toho důkazem. Velmi nás těší důvěra koncernu Volkswagen v naše systémy tepelného managementu. Znovu podtrhuje výkon komponent UFI“.

www.ufifilters.com

Další články