UniCredit Leasing pro elektromobilitu

2. 5. 2024

Národní rozvojová banka (NRB) spustila v polovině března příjem žádostí k novému programu Elektromobilita, v jehož rámci mohou klienti žádat o příspěvek na pořízení elektromobilů nebo dobíjecích stanic a zároveň poskytuje záruku za úvěr. UniCredit Leasing, jako jeden ze spolupracujících partnerů NRB, žadatelům nabízí úvěr za zvýhodněných podmínek – s nižší úrokovou sazbou a s levnějším pojištěním.

Podle nedávného průzkumu společnosti EY pro Českou leasingovou a finanční asociaci uvedlo 35 % firem jako důvod nezájmu o elektromobily chybějící dotační podporu pro jejich výhodnější nákup. Proto Národní rozvojová banka spustila projekt Elektromobilita, jehož cílem je podpořit pořizování elektrovozidel.

Díky vzájemné spolupráci UniCredit Bank a UniCredit Leasing mají klienti možnost zažádat o příspěvek na pořízení nového elektromobilu či dobíjecí stanice, přičemž na zbývající část pořizovací ceny bez DPH poskytuje UniCredit Leasing zvýhodněný úvěr se zárukou NRB a UniCredit Bank nabízí také krátkodobé financování na výši příspěvku + DPH.

Úvěr od UniCredit Leasing s dotací lze kombinovat s akčními nabídkami spolupracujících partnerů a samozřejmostí je také nabídka zvýhodněného pojištění. Pomoc se zpracováním žádostí nabízí dlouholetý partner UniCredit Bank a UniCredit Leasing, dotační́ poradenská agentura Naviga4. Ta za klienty vyřeší veškerou administrativu spojenou s vyřízením žádosti o příspěvek a záruku od NRB.  

Měsíc od spuštění nového programu Elektromobilita od NRB společnost UniCredit Leasing sjednala již téměř 200 nových smluv o financování a eviduje také první úspěšné případy žádostí klientů o příspěvek na pořízení elektromobilů nebo dobíjecích stanic.

Kdo může získat příspěvek a záruku od NRB?

O příspěvek mohou zažádat společnosti a podnikatelé (OSVČ, malé, střední a velké podniky), kteří si chtějí́ pořídit prostřednictvím úvěru od UniCredit Leasing bezemisní vozidla a neveřejné dobíjecí stanice. Žadatel musí mít uzavřená minimálně dvě účetní období a projekty musí být realizované na území České republiky – detailní podmínky jsou popsané na webových stránkách NRB. Výše příspěvku je 200 000 Kč – 300 000 Kč v závislosti na typu bezemisního vozidla a ve výši 50 000 Kč – 150 000 Kč dle typu dobíjecí stanice. Délka smlouvy může být od jednoho až po sedm let.

Zároveň platí, že příspěvek lze získat pouze na nová vozidla nebo na vozidla, která mají najeto max. 6 000 km a kde od registrace vozidla uplynulo max. šest měsíců, tzn. klient nemusí být prvním vlastníkem.

Díky financování od UniCredit Leasing a UniCredit Bank lze elektromobil i dobíjecí stanici pořídit bez vlastních zdrojů̊, a přesto bude vozidlo ve vlastnictví klienta po celou dobu financování. Navíc v rámci kampaně „prvních 500“ má takový klient nárok na odměnu 480 Kč měsíčně za založení účtu v UniCredit Bank po maximální dobu 48 měsíců.

Detailní podmínky samotného programu včetně veškerých formulářů pro podání žádosti jsou k dispozici na webových stránkách NRB.

Informace ohledně financování v rámci UniCredit Leasing naleznete na ZDE.

www.unicreditleasing.cz

Další články