Vodíková stanice dnes otevírá v Litvínově

28. 6. 2023

Druhá vodíková stanice pod taktovkou Bonett se dnes otevírá v Litvínově. Navazuje na vodíkovou stanici v Praze na Barrandově, která spustila provoz letos na jaře. V rámci České republiky dnes existují tři veřejné vodíkové stanice, přičemž však pouze Litvínov a Barrandov dokážou certifikovaným způsobem plnit vozidla na profesionální úrovni pod tlakem 700 barů. Obě realizace společnost Bonett uskutečnila pro společnost ORLEN Unipetrol.

Nová veřejná vodíková stanice se nachází v Litvínově – Záluží na čerpací stanici Benzina. Po uvedení do provozu bude společnost Bonett zajišťovat také její servis.

Tlak a kapacita zásobníku

Použitá profesionální technologie je klíčová pro rychlost plnění. V Litvínově i Praze natankuje osobní vozidlo do plné nádrže během čtyř až pěti minut. Tlak je totiž jedním z parametrů rozhodujících o kvalitě služby. V zásobnících litvínovské stanice je nadstandardní až 950 barů. To je výhodou nové stanice – u jiných stanic při nižším tlaku může natankování jednoho vozidla do plné kapacity nádrže trvat až desítky minut.

Rozvoj vodíkové infrastruktury v Litvínově je jedním z kroků k čistějšímu životnímu prostředí v severočeském regionu, který historicky trpí značnou ekologickou zátěží. Blízkost německých hranic pak předurčuje, že stanice může lákat i zahraniční řidiče, kteří u nás natankují vodík za výhodnější cenu.

Více informací naleznete na www.bonett.cz.

Další články