ZF: million dodaných převodovek TraXon

24. 10. 2023

Divize ZF Commercial Vehicle Solutions (CVS) dosáhla významného výrobního milníku pro svůj převodový systém TraXon, když z montážní linky ve Friedrichshafenu sjel miliontý kus. TraXon společnosti ZF, který byl uveden na trh v roce 2014, si získal dobrou pověst díky své účinnosti a výkonu.

„TraXon nastavuje standardy v převodových systémech, pro užitková vozidla a terénní aplikace,“ řekl Winfried Gründler, který vede produktovou řadu systémů hnacích ústrojí pro divizi užitkových vozidel ZF. „Výroba miliontého systému TraXon je pro náš tým hrdým úspěchem a je vyjádřením kvality TraXonu jako lehkého, robustního a inteligentního systému.“

„Převodovka TraXon si vybudovala špičkovou reputaci díky kvalitě svého designu, spolehlivosti a schopnosti poskytovat energetickou účinnost, což z ní dělá cenné řešení pro majitele užitkových vozidel z hlediska celkových nákladů na vlastnictví (TCO). Výrobcům vozidel a provozovatelům vozových parků bude i nadále poskytovat značnou hodnotu i do budoucna.

Teprve v loňském roce dosáhla převodovka TraXon milníku 500 000 kusů, tehdy se vyráběla téměř výhradně v hlavním závodě ve Friedrichshafenu. Poté, co byla výroba celosvětově rozšířena do závodů ZF v Jiaxing (Čína) a Sorocaba (Brazílie), trvalo pouhých 18 měsíců zdvojnásobit počet jednotek, aby bylo možné uspokojit rostoucí poptávku po účinných systémech ze strany zákazníků z celého světa.

Inovativní design a vynikající výkon převodovky TraXon vedly k uznání ze strany zákazníků: získala několik ocenění včetně čínské ceny Trustworthy Fuel Saving Transmission System Award 2023. Byla několiktát uznána jako „Nejlepší značková převodovka CV“ čtenáři německého vydavatelství ETM.

Brzy bude TraXon 2

Společnost ZF staví na vysoké technologické úrovni osvědčeného systému TraXon a připravuje se na uvedení svého nástupce TraXon 2, který půjde do sériové výroby v roce 2024. TraXon 2 bude obsahovat další inovace, včetně vlastní mechatroniky ZF a novou elektronickou řídicí jednotku. To umožní nové softwarové funkce díky vynikajícímu výpočetnímu výkonu, jako je kybernetická bezpečnost a aktualizace prostřednictvím mobilní komunikace/WLAN – tzv. over-the-air aktualizace.

www.zf.com

Další články