Brzdové komponenty SKF

Nová řada prémiových dílů pro aftermarket

Společnost SKF, která na trhu působí více než sto let, pravidelně rozšiřuje portfolio náhradních dílů pro OE i aftermarket. Po úspěšném uvedení dílů řízení a zavěšení přichází s novou řadou brzdových komponent pro osobní a užitková vozidla. V prvním sledu byly na trh uvedeny brzdové destičky a kotouče, přičemž další příslušenství a komponenty brzdového systému budou postupně následovat.

Podívejte se na praktickou ukázku výměny brzdových komponent SKF na vozidle ZDE.

Společnost SKF se zaměřuje na výrobky prémiové kvality a ani u brzdových destiček a kotoučů tomu není jinak. V porovnání s obvyklým typem, uváděným na trh většinou výrobců, prošly brzdové segmenty výrazným materiálovým vylepšením. Většina z nich obsahuje keramické komponenty, které zajišťují menší produkci prachu, vynikající odolnost a také minimální hlučnost. Toto snížení hlučnosti bylo prokázáno srovnávacími testy, které SKF provedlo s jinými výrobky různých výrobců na základě zkušebního postupu SAE J2521 pro měření hlučnosti. Ve všech výsledcích podložky SKF předčily konkurenci a vždy splňují evropskou normu ECE-R90.

Brzdové destičky obsahují keramické komponenty, které zajišťují menší vytváření prachu a minimalizují hlučnost.
Obr 1: Brzdové destičky obsahují keramické komponenty, které zajišťují menší vytváření prachu a minimalizují hlučnost.
Na základě zkušebního postupu SAE J2521 pro měření hlučnosti předčily brzdové destičky velmi nízkými hodnotami konkurenci.
Obr 2: Na základě zkušebního postupu SAE J2521 pro měření hlučnosti předčily brzdové destičky velmi nízkými hodnotami konkurenci.
Scorching: specifická úprava brzdové směsi destiček pro optimalizaci tepelného zatížení snižuje koeficient tření a zvyšuje brzdný výkon.
Obr 3: Scorching: specifická úprava brzdové směsi destiček pro optimalizaci tepelného zatížení snižuje koeficient tření a zvyšuje brzdný výkon.

Technologickým bonusem pro každého zákazníka, který zvolí brzdové destičky SKF, je i specifická tepelná úprava brzdové směsi, tzv. scorching. Tato technologie optimalizuje koeficient tření a tím podporuje účinnější brzdný výkon od prvního sešlápnutí brzdového pedálu a zkrácení brzdné dráhy až o 20 %.

Brzdové kotouče splňují normy ECE-R90.
Obr 4: Brzdové kotouče splňují normy ECE-R90.
Ověřování povrchu brzdových kotoučů laserovým měřením ve 12 nezávisle zvolených bodech.
Obr 5: Ověřování povrchu brzdových kotoučů laserovým měřením ve 12 nezávisle zvolených bodech.
Coating: většina brzdových kotoučů je potažena kvalitní antikorozní vrstvou.
Obr 6: Coating: většina brzdových kotoučů je potažena kvalitní antikorozní vrstvou.

Většina sad brzdových destiček SKF se dodává s veškerým příslušenstvím v balení, včetně elektrických indikátorů opotřebení, šroubů a třmenových spon, které odpovídají specifikacím OE. Nové sady příslušenství snižující hlučnost při používání nahrazují staré sady. Všechny nové sady umožňují optimalizovanou instalaci, čímž zjednodušují výměnu brzdových komponent.

www.vehicleaftermarket.skf.com

Brzdové kotouče jsou zpracovány s pečlivým výběrem materiálu pro splnění normy ECE-R90. Zpracování a vyvažování probíhá s využitím nejmodernějších technologií CNC, ověřování povrchu kotouče je prováděno laserovým měřením ve 12 nezávisle zvolených bodech. Většina kotoučů je potažena antikorozní vrstvou (coating).

Z uvedených informací je zřejmé že spojení brzdových destiček a kotoučů SKF přináší nejen prémiovou kvalitu, ale především komfort a bezpečí za všech okolností.

SKF CZ, a.s.
Dělnická 1628/9
170 00 Praha

Další články