Nižší náklady na vytápění, optimální rozložení tepla…

Max Zormeier, jednatel společnosti Auto-Zormeier GmbH v dolnobavorském okrese Rottenburg an der Laaber, se dělí o své zkušenosti s topením pro dílny a haly od rakouského výrobce Puls-air. Rodinná společnost Auto-Zormeier GmbH již déle než 45 let opravuje vše, co má čtyři kola, přičemž se zaměřuje zejména na značku Toyota.

Nové topení

Když se na podzim roku 2022 ukázalo, že stropní ventilátory v jeho provozovně mají neopravitelnou závadu, začal Max Zormeier pro svou dílnu hledat nové topení. Kolega z oboru mu doporučil topení od společnosti Puls-air, protože s ním sám měl velmi dobrou zkušenost. Max Zormeier si zjistil potřebné informace a nakonec se rozhodl objednat topení od rakouského výrobce.

Vynikající rozložení tepla

Už po několika dnech bylo zřejmé, že při použití nového topení je teplý vzduch v dílně mnohem lépe rozložený. „U stropních ventilátorů byl teplý vzduch pořád nahoře u stropu a dole, kde se pracuje, nebylo pořádně teplo,“ líčí Max Zormeier. Díky fyzikálně vhodnějšímu umístění topení Puls-air na podlaze vytápěné místnosti se teplý vzduch rozprostírá tam, kde se pracuje, v prostoru podlahy. To zaměstnancům přináší příjemnější pracovní prostředí a lepší rozložení tepla. Navíc lze teplotu na topení flexibilně regulovat pomocí vestavěného termostatu.

Zprovoznění je zcela snadné

„Topení nám bylo dodáno na europaletě. Museli jsme jenom odvést spaliny pomocí 35mm nerezové roury přes střechu ven. Navíc jsme pomocí 8mm měděné trubičky ještě vytvořili napojení na centrální nádrž na topný olej ve sklepě. Zprovoznění nového efektivního topení tak bylo velmi jednoduché,“ popisuje Max Zormeier.

Jednatel Max Zormeier s topením pro dílny a haly Puls-air.

Překvapeni nízkou spotřebou

Po první zimě bilancoval Max Zormeier spotřebu paliva: Staré topení mělo mnohem větší spotřebu a hřálo hůř. „Jsem rád, že jsem topení Puls-air koupil,“ dodává.

Kominík bez výhrad

Při revizi nového topení byl kominík spokojený. Zabudované patentované pulzní spalování s účinností 97 % je čisté a takových hodnot spalin (NOx 25–30, CO 2–5 ppm, saze 0) v této podobě nedosahuje žádné jiné topení. To je potěšující i pro životní prostředí.

Pohled na provozovnu zvenku.

Rychlá amortizace

Díky obrovské úspoře nákladů na vytápění se topení pro dílny a haly Puls-air amortizuje už za několik let. Právě nyní, když náklady ve všech oblastech rostou, je důležité topit efektivně a úsporně. Puls-air je investice do budoucna, nejstarší jednotky fungují už déle než 30 let.

Další výhody topení pro dílny a haly Puls-air:

  • Nízké náklady na údržbu
  • Perfektní rozložení tepla
  • Made in Austria s německými součástmi
  • Kontakt: Ing. Werner Pletzer

www.pulsair.net

Další články