Snížení nákladů na vytápění

Od stropního ventilátoru k úspornému dílenskému topení Puls-air

„Hodnoty místo slov.“ Tak zní v překladu slogan autoservisu Wirth v bavorském Wildfleckenu. Automobily zde opravují a prodávají již od roku 1960, od roku 1986 se stali smluvním servisem značky Toyota. Majitel servisu Hans-Jürgen Wirth popisuje své zkušenosti s topením Puls-air z Rakouska.

Výrazné snížení nákladů na vytápění

Zpočátku zajišťovaly teplo tři stropní ventilátory. Od podzimu 2022, kdy zde začali vytápět celou servisní halu pomocí topení Puls-air, se náklady na vytápění extrémně snížily. Vytápění pomocí stropních ventilátorů totiž spotřebovalo spoustu energie i topného oleje. Navíc byly i velké tepelné ztráty, což bylo dáno nevhodným umístěním ventilátorů u stropu haly. Ty totiž musely teplý vzduch proti fyzikálním zákonitostem tlačit dolů. U stropu pak bylo většinou jako v sauně, ale pracovníkům mrzly nohy. Naproti tomu se u systému topení Puls-air teplý vzduch smysluplněji distribuuje přímo nad podlahou, kde se pracuje.

Majitel autoservisu Hans- Jürgen Wirth s topením Puls-air.

Perfektní rozložení tepla

Člověk nemusí být fyzik, aby věděl, že teplý vzduch je lehčí než studený, a proto stoupá vzhůru. Přesně tohoto efektu využívá topení Puls-air. Jak už bylo popsáno, teplý vzduch se u tohoto systému uvolňuje v prostoru podlahy. Poté, co se zde naakumuluje, stoupá pomalu nahoru, kde se ochladí, klesá dolů a po ohřátí topným zařízením opět stoupá nahoru.

Výrobce popisuje princip topení Puls-air takto: „V prostoru vzniká pomalu se otáčející sloupec teplého vzduchu. Výsledkem je optimální rozprostření tepla v dolním prostoru haly a úspora nákladů na vytápění. Proto už nikdy nebudete mít při práci v zimě studené nohy.“

Patentované pulzní spalování

Při patentovaném pulzním spalování je s 97% účinností téměř veškeré přiváděné palivo přeměněno na teplo. V kombinaci s popsaným rozložením tepla se v důsledku ušetří náklady na vytápění. Pozitivním vedlejším efektem pulzního spalování jsou minimální hodnoty spalin.

Vnitřní prostory servisní haly.
Pohled na autoservis Wirth zvenku.

Nízká hlučnost

„Díky Puls-air se při zapnutém vytápění také významně snížila hlučnost. Stropní ventilátory byly výrazně hlasitější,“ říká Hans-Jürgen Wirth, majitel autoservisu.

Jednoduché uvedení do provozu

Topení Puls-air se dodává na europaletě. Pro zprovoznění stačí pouze zajistit odvod spalin pomocí 35mm nerezové trubky přes střechu ven.

V nabídce najdete dva modely: Puls-air Standard do 600 m³ a Puls-air Plus pro 1 800 m³ (obě hodnoty při dobré izolaci). Pro větší haly nebo dílny je možné používat také kombinaci dvou nebo více zařízení.

Kontakt:

www.pulsair.net

Další články