Certifikace nejen pro Ford Mustang

Během přípravy tematického dubnového vydání AutoEXPERTU jsme dostali od společnosti Bučan tip na lakovnu v Bořeňovicích, která dodává svým zákazníkům vozy se zvláštním certifikátem. Víc prý se dozvíme na místě.

Pakliže nevíte, kde jsou Bořeňovice, nejlépe se tam dostanete buď ze sjezdu z dálnice D1 u Divišova směrem na Benešov, nebo z druhé strany přímo od Benešova. V lakovně nás přivítal lakovací specialista Václav Jarolím ze společnosti KloadoMustang, jež se zaměřuje převážně na renovaci historických vozidel Ford Mustang, a ochotně odpovídal na naše otázky.

Zajímalo by nás, čeho se certifikáty týkají.

Pro vysvětlení si vypůjčím oficiální text přímo z certifikační knihy:

Václav Jarolím

„Společnost NOVOL se stala světově prvním oficiálním partnerem Mezinárodní federace historických vozidel FIVA (Federation Internationale des Véhicules Anciens) se svou řadou materiálů NOVOL for Classic Car a s použitím laků Classic Colors od SPECTRAL System, na něž může vydávat certifikáty. Každý majitel vozidla, které prošlo autorizovaným renovačním centrem historických vozidel, kde byly použity zmíněné materiály společně s dodržením předepsaných technologických postupů podle pravidel tréninkového oddělení spo

Pokud Vás článek zaujal a přejete si pokračovat v jeho přečtení, přihlaste se.


Tento článek je přístupný pouze pro předplatitele Logo

Koupit předplatné

Máte už předplatné? Přihlásit se.

Další články