Karosář – čest jeho památce

V letošním vydání č. 5 AutoEXPERTU jsme se věnovali významné soutěži a největší osvětové kampani na podporu učebních oborů zaměřených na autoopravárenství – Autoopravář junior. Širší kontext této akce se pokouší v dnešním článku popsat náš spolupracovník Josef Förster.

Úvod

Autoopravář junior je největší soutěží v technických oborech v České republice, jejíž tradice sahá až do roku 1995. Každoročně se jí účastní žáci-učni z více než 100 škol, kteří bojují o finálové ceny v hodnotě dvou milionů. Vyhlašovatelem soutěže je ministerstvo školství a Svaz prodejců a opravářů motorových vozů České republiky. Tolik z tiskové zprávy.

Junior roku

Rád jsem využil pozvání a soutěž navštívil. Můj pohled zevnitř? Dokonalá organizace za všudypřítomného nadšení ředitelů, pedagogických pracovníků a komisařů, kteří se rekrutovali většinou od sponzorů. Bez těchto všech by tato soutěž nikdy nemohla proběhnout. Určitě na někoho zapomenu, ale jmenovitě musím zmínit některé ředitele škol: Milana Chylíka (ISŠA Brno), Markétu Zelinkovou (ISŠ Vysoké nad Jizerou), Milana Vorla (SŠAI Praha Hostivař) a Vítězslava Martykána (VOŠ a SŠA Zábřeh). Taky není divu, že z jejich žáků se vyprofilovalo nejvíce finalistů. Co k zákulisí? Měl jsem možnost se účastnit finále soutěže lakýrníků. Pro laickou veřejnost bude stále překvapivé, že mezi učni jsou i děvčata. Mezi finalisty ve specializaci lakýrník

Pokud Vás článek zaujal a přejete si pokračovat v jeho přečtení, přihlaste se.


Tento článek je přístupný pouze pro předplatitele Logo

Koupit předplatné

Máte už předplatné? Přihlásit se.

Další články