Charge – domácí nabíjení elektromobilu

26. 3. 2024

Nová nabíjecí stanice Schneider Charge od Schneider Electric představuje špičku v domácím nabíjení elektromobilu. Instalace je snadná, zabere pouhých pět minut a stanici lze umístit prakticky kdekoliv. Ovládání probíhá pomocí mobilní aplikace, která umožňuje další nastavení. Pořízení Schneider Charge představuje v éře elektromobility pohodlný a efektivní způsob nabíjení elektromobilu, investici do budoucnosti a navýšení hodnoty nemovitosti.

„Jednou z největších předností této nabíjecí stanice je možnost ovládání pomocí mobilní aplikace. Stačí si stáhnout aplikaci Monta nebo jakoukoliv jinou aplikaci třetích stran, která je se zařízením kompatibilní, a uživatel získá rozšířenou kontrolu nad nabíjením svého elektromobilu. Může například nastavit, kdy se má vůz automaticky začít nabíjet nebo kdy chce, aby bylo jeho auto připravené k jízdě. Nabíjení si tak lze naplánovat na dobu, kdy je elektřina nejlevnější a ekologicky nejšetrnější. Aplikace také umožní vzdáleně spustit nebo zastavit nabíjení, autorizovat přístup ke stanici pomocí telefonu, nebo dokonce sdílet stanici s rodinou či přáteli,“ vysvětluje expert na elektromobilitu ze společnosti Schneider Electric, Leoš Kabát.

Jednoduchá instalace

Díky třem možnostem vedení kabelu – spodnímu, hornímu nebo zadnímu lze stanici umístit prakticky kdekoliv. Nezáleží na tom, zda jsou stěny domu dřevěné či betonové, Schneider Charge se přizpůsobí. Schneider Electric navíc poskytuje technickou podporu při instalaci, používání i údržbě nabíjecí stanice.

Schneider Charge si můžete pořídit společně s Peak kontrolérem, který ochrání vaši domácnost před přetížením elektrické sítě. Díky kontroléru stanice automaticky reguluje svůj výkon s ohledem na aktuální odběr energie v domě. Nabíjení vozu tak nemůže způsobit výpadek proudu či poškodit spotřebiče. Stanice přizpůsobí rychlost nabíjení tak, aby byla domácnost vždy zásobena dostatkem elektřiny.

„Balení nabíjecí stanice je vyrobeno z recyklovatelných materiálů a je navrženo tak, aby bylo minimalizováno množství odpadu. Samotná stanice je vysoce energeticky účinná a podporuje využívání obnovitelných zdrojů energie. Na její pořízení a instalaci může majitel čerpat dotace, což je určitě výhodou,“ doplňuje Leoš Kabát.

Efektivní nabíjení elektromobilu

Pořízením nabíjecí stanice Schneider Charge se uživateli dostává nejen pohodlného a efektivního způsobu nabíjení elektromobilu, ale také investice do budoucnosti. Stanice se stane nedílnou součástí chytrého domova a poskytne vyšší kontrolu nad spotřebou elektrické energie. Zároveň zvýší hodnotu nemovitosti v době, kdy čím dál tím více lidí vlastní elektromobil.

Zdroje: Schneider Electric CZ

www.se.com

Další články